princessserenity

  • 122
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

glee

3. sezondan beri hayranlıkla izlediğim santana'nın gözümden son bölüm itibariyle düştüğü dizidir. kendisi belki dizideki en güzel kız olabilir, muhteşem bir sese sahip olabilir, insanlara ettiği laflarla birçok kişinin sempatisini kazanmış olabilir ama broadway için yaratılmamıştır.

--- spoiler ---

dont rain on my parade performası da bunu kanıtlayacak niteliktedir. sesi ne o şarkı için uygundur ne de üzerimizde rachel'ın bıraktığı etkiyi bırakabilir. birçok şarkının altından kalkabilirsin ama broadway işini ustalara bırakmalısın bence santana'cığım.

dizideki tavrına gelirsek, o kızın tam anlamıyla bir bitch olması her zaman hoşuma gitmiştir. yalnız insanlara ettiği her lafta oldukça yaratıcı olan santana'nın, kalkıp da rachel'ın performansını kopyalaması hiç olmamış. santana dediğin yaratıcı ve farklı olmalı, rachel berry özentisi değil.

yaptığı son hareketle aslında liseyi arkasında bırakmayı başaramayanın da kendisi olduğunu herkese göstermiştir. o seçmelere katılmasının tek sebebi; lisede her hareketine laf ettiği rachel'ın bir yıldız, onunsa masa silen garson olmasını kendisine yedirememesidir. sadece kariyeri için bir şeyler yapmak olsaydı amacı; bunu rachel'ın arkasından, onun 5 sene önceki performansının aynısıyla seçmelere katılarak yapmazdı. benim hayran olduğum, kendinden emin, cool santana kesinlikle son bölümde izlediğim kız değil.

ayrıca 4. sezonda sözde rachel ve kurt konusunda çok koruyucuydu, brody'e "onlar benim ailem" diye hava atıyordu, kendisine soruyorum "e hani sen rachel'ı çok koruyup kolluyordun, ne oldu?"

her ne kadar santana benim her zaman favori karakterim olsa da yaptığı hareket kesinlikle kendisine yakışmadı.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »