protaktinyum

  • battal gazi (366)
  • 943
  • 30
  • 11
  • 1
  • dün

bahar candan

bahar candan'ı ne kadar izlediğim veya onu popüler yapan öğelerden ziyade, bahar candan'dan yola çıkarak anlatmak istediğim enteresan bir mantalite var.

uzun süredir adını koyamadığım tuhaf bir yaklaşım seziyorum çevremde. etik değerlere uygun davranmadan kolay yoldan köşeyi dönmeyi, insanlardan faydalanmayı, insanları aşağılamayı yücelten; çok amorf, çok enteresan bir anlayışa sahipler. yakın zamanda sözlük civarlarında kopan socialmom rezaletini bilirsiniz. sosyoloji mezunu bir utanmaz, psikolog olduğunu idda edip insanlara parayla danışmanlık yapmıştı. onun da altına benzer yorumlar gelmişti 'bu kadına kanıyorsanız size müstehak, kadına da helal olsun' minvalinde tonla entry döşenmişti altına. daha geçen gün iş yerinden bir arkadaş 'ingiltere tüm dünyayı sömürdü ama helal olsun adamlara, bunlara `:bunlar dediği de sömürüp sömürüp açlığa kurban ettiği zavallı halklar` böyle davranacaksın. akıllı millet vesselam' falan dedi. şimdi de mikro ölçekte bir örnek olarak bahar candan takdir ediliyor. cinselliğini bokunu çıkarana kadar kullanıp, ortalama seviyede başarısız bir trollük örneği sergilediği için: 'kıza helal olsun, hem o tiple milleti trollüyor, hem de dünyanın parasını götürüyor' deniyor.

bahar ve türevlerinin çevrelerinden gördükleri takdirin, gelecek nesil kızlar için ne kadar korkunç bir örnek olduğunu irdelemeyeceğim bile. lakin sözlük ortamında her allahın günü bin kere lanet yağdırılan yoz ortadoğu kültürünün, bu gibi başlıklar altında kutsanması da sözlüğün ayıbıdır. bu hesaba göre bize sahte para kakalayan taksiciye helal olsundur, alık bir enayi olduğun için dolandırılmaya müstehaksın. ya da ne bileyim sevgilin paranı yiyip de üstüne seni aldatıyor ona da helal olsundur, çünkü sen enayi olmasan başına bunlar gelmezdi. failin hiçbir suçu yok, hepsi madurun salaklığı.

hepiniz şener şenin namuslu filmindeki yan karakterler gibisiniz. elinize düşen kendini bozuyor.

devamını okuyayım »
20.05.2017 23:48