psikoloji seven

  • 132
  • 6
  • 5
  • 0
  • 3 gün önce

recep tayyip erdoğan'ın üniversite diploması

çelişkilerle dolu diplomadır. şimdi ldp ortaya ödül de koyunca açıp bir bakayım tekrar dedim. uzunca bir süre öğrenci işlerinde çalışmış biri olarak birkaç ihtimalden bahsedebilirim ama yok yine tutmuyor.

şimdi diplomanın gıcır gıcır olmasında sorun yok. isterseniz x üniversiteden 1960'ta mezun olun, bugün okula gidip diplomamı kaybettim derseniz size gıcır gıcırını veriyorlar. bunda sorun yok. daha önceki açıklamada da zaten mezun olduğunda geçici mezuniyet belgesi aldığı söyleniyor. diploma fiziksel olarak yeni olabilir yani evet. ama bu sefer de şöyle bir sorun çıkıyor: o diploma bugün gidip alındıysa üzerinde bugünkü dekanın ve rektörün adı/imzası olmalı. dönemin dekanı rektörü iş yapmaz. var sayalım o dönemki rektör sizlere ömür... ne olacak yani yeni diploma çıkamayacak mı? olmaz öyle bir şey.

okulun diplomadan sonra açılması, diploma üzerinde imza olmaması, birinin lisans birinin önlisans demesi gibi konulara hiç girmiyorum. genel kaygı diploma görseli üzerinden oluşturulduğu için açıklama gereği hissettim. ha evet o dönem -okul açılmamış olsa ve dekan daha dekan olmasa dahi- bu diploma düzenlendiyse, çok pardon ama o dönemde diplomalar kaligraflar tarafından elde yazılıyordu. böyle cicili bicili printer'larımız yoktu ne yazık ki.

devamını okuyayım »
26.04.2016 17:03