psyce

  • 271
  • 15
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

itaçi uçiha

naruto serisinin en bilge karakteri.

ayrıca yaşadığı dünyada yaşanan kitlesel savaşların yanında, kendini kabullenememiş insanlığın içsel savaşlarından ötürü canından bezmiş, bedeni ölü ama ruhu ölmeyen bir nevi guru haline dönmüş shinobi.

naruto shippuuden serisi bölüm 338'den:
--- spoiler ---
"itachi: kabuto gücü elde edip, kullanarak: aklına gelen istediği her şeye ulaşabileceğini düşünüyor. bu yüzden de kendini hiçbir şekilde kaybetmeyeceğine inandırmış durumda... ve kendini kandırıyor.
ben de herkese kulaklarımı kapamış, kimseye güvenmemeye başlamıştım. kabuto'ysa tüm bu güçlerin sadece ve sadece kendine ait olduğuna inandırmış kendini... onu anlayabiliyorum. aynı benim gibi shinobi dünyası tarafından kullanılmasının ardından ne kendini bağışlayabiliyor, ne de olduğu gibi kendini kabul edebiliyor. yaptığı her halükarda yanlış bir şey. fakat bunu fark edemeyişi de onun suçu değil. ben fırsatımı kaçırdım fakat kabuto ölmeden evvel kendini affedebilir.

sasuke: böyle biri için neden ona yardım etmek görevinmiş gibi davranıyorsun? ikiniz çok farklısınız! sen mükemmeldin ağabi!

itachi: sasuke, kato amatsukami adlı bir doujutsuyla seni kontrol etmeye çalıştım. korumama ihtiyacın olduğunu düşünüp sana çocuk gibi davrandım. gücüne güvenmedim. belki de mükemmel diye bir şey yoktur bu dünyada.
bu yüzden zıt gibi görünen dualiteler, bazen bir madalyonun iki yüzünü oluşturabilirler. sadece birlikte çalıştıklarında başarıya ulaşabilirler.
....................
sasuke, her şeyden önce sen kendini olduğu gibi kabul etmelisin. o zaman kimseye yalan söylemen de gerekmeyecekti. ne kendine ne bana. kendine bile yalan söylerken sana güveneceğin, sana güvenecek dostları nasıl edinebilirsin? ayrıca, yalanlar seni kendini tanımaktan ve kabullenmekten alıkoyacaklardır.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
16.11.2013 12:37