pul

  • azimli
  • gençlerin sevgilisi (809)
  • 1169
  • 22
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

bir aşkın izlerini yok edecek bir başka aşk

su değince çıkan yara bandıdır. nafile bir çaba, anlamsız bir uğraş.

her gece aynı bara geliyorum. hani bir aşk dokunur da yarama, acım biraz olsun diner diye içkiyle uyuşturuyorum kendimi. olmuyor arkadaşım, silinmiyor bu izler. her biri bir parçamı almış gitmiş baksana. ot muyum ben, ucumdan kırpınca yenisi bitsin?
son terk edilişimde, hayatı seven yerlerim koptu gitti benden. artık iflah olmam. bu izler çürümüş ete üşüşen kurtlar gibi tüketecek beni.

oturduğum tabureden izliyorum insanları. sanki benden başka herkes mutlu, sanki birileri zamanında bir sırrı açıklamış da ben o sırada banka kuyruğunda para çekmeye çalışıyormuşum gibi. sonra da bana haber veren olmamış. herkes mutlu amınakoyim. herkes bahtiyar.

şimdi tutsam birinin kolundan, eve götürsem. sabaha kadar sevişsek, sonra uyusak. uyandığımızda aslında binyıldır birbirimizi bekliyormuşuz diyerek yapışsak birbirimize. biz de imrenilecek çiftler kategorisine girsek. yok arkadaş, bende bu şans varken, daha eve giderken bir çukura düşer ölürüm. yanımdaki daha o an unutur beni zaten. orhan veli de değiliz ki, birileri trajik bulsun bu ölümü. en fazla gazeteye ‘’belediyenin ihmali bir vatandaşı daha canından etti’’ diye bir alt başlık olurum. başlık bile değil, hatta üçüncü beşinci sayfada geçer haber. adımı bile doğru yazamazlar.

ben ki, adımı güzel telaffuz edene daha ilk saniyede kaptırıyorum gönlümü. sanki başka kimse o kadar güzel söylememiş gibi adımı. nasılsa, hep de en erken unutulan adım oluyor. cismim zaten beş para etmez, ismim de güme gidiyor.

şimdi buradan kalkıyorum, barın ucundakine bir içki ısmarlıyorum. güzel, çirkin fark etmez. kabul ederse, üstümdeki tüm izleri ona armağan ediyorum. ya siler ya üstünden jiletle geçer. bedenim onundur, ruhumu zaten bir çukura cenaze verdik. geçen sefer barın ucunda oturan kişi tarafından, bu bara girmeden yarım saat önce, karşıdaki çiçekçinin önünde.

devamını okuyayım »
05.09.2008 10:16