pure olmayan life

  • 882
  • 10
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçı

pazar günü oynanacak maç.

aslında pazar günü değil cuma günü başakşehir’in sivasspor ile deplasmanda oynayacağı maçtan alacağı skor ile oynanmaya başlayacak. o yüzden bu maç ile ilgili şu ana kadar yapılan bütün değerlendirmeler taraftarlık hassasiyeti ile yapılıyor. çünkü başakşehir sivas’a puan kaybettiği takdirde iki takım için de beraberlik üzücü bir sonuç olmaz. böyle bir durumda galatasaray maçın berabere bitmesi ile beşiktaş’ı altında tutacak ve geri kalan tüm maçları kazanması halinde şampiyon olacak. eğer kazanmak için risk alırsa giden sadece şampiyonluk değil beşiktaş’a kaybederek şampiyonlar ligi biletini de kaybedebilir.

beşiktaş için ise beraberlik halinde geri kalan tüm maçları kazanması ikinciliği garanti almak demek. galatasaray başakşehir ile oynayacağı için iki takımdan birisini doğal olarak altına alacak. şampiyonluk ihtimali de azımsanmayacak bir ihtimal çünkü görüldüğü gibi her takım puan kaybedebilir.

diğer taraftan başakşehir sivas’ı yenerse maç geçen sene olduğu gibi tam bir rus ruletine döner. iki takım da kazanmak zorunda olduğu için bütün güçleri ile saldırırlar. aksiyonu bol bir maç izleriz.

kısacası başakşehir’in sivas maçının sonucu belli olmadan yapılan bütün yorumlar biraz temenni gibi kalıyor.

devamını okuyayım »