qronikvaka

  • 207
  • 13
  • 7
  • 0
  • dün

konuşsak ak parti'nin oyları %10'a düşer

düşmeyeceğini sen de biliyorsun fatih diyerek dahil olduğum tartışmadır.

yukarıda bir arkadaş yazmış. islam bağlamı içinde inancını sorgulamadan değerlendirirsek fikirleriyle inandıkları mantıklı. tanımda zaten dedim oy meselesi çıkarımına katılmıyorum. gerçi nafaka dışında dediği hiç bişeye mantıklı gözüyle bakmıyorum da neyse dedik ya islam bağlamı içinde haklı çıkarımlar diye , o kısma hiç girmeyelim. fatih tezcan dediğimiz adam okuma yazma bilmeyen zır cahil bir molla da değil. buna rağmen nasıl oluyor da eşcinselliğin özenilerek kazanılabileceğine inanıyor bunu gerçekten anlayamıyorum. acaba görünür olmalarını mı kastediyor ? yoksa biseksüel olan lakin tek rolde kalmaya koşullanmış insanların da bu serbestlikle özgürleşmesinden mi endişe duyuyor. kaynak götüm olan bir araştırma okumuştum bisekslerin oranı lgbt içinde en yüksek olanı diye. bu adam hetero birinin homo olmasının özenilerek ya da kolayca olamayacağını bilecek kadar zekaya sahip görünüyor. ha takip edip mi söylüyorum bunu ? hayır , ekşide gündeme gelmese twitter'da biri alıntılayıp önüme düşürmese haberim bile olmaz muhtemelen. ama incelediğim , dinlediğim kadarıyla bu herif bir meçzup değil. bilinçli ve kendince tutarlı bir yol çiziyor. (fetullah hocadan fetoya olan kısmı saymazsak :swh) kastettiği acaba bisekslerin aile düzeni içinde yaşamamaya başlaması mı yoksa ben mi cinsel yönelim-cinsel tercih konusunda cahilim bilmiyorum. çok da sikimde değil zaten kimin kimi becerdiği.

nafaka konusunda ise gayet mantıklı bir fikir dile getirmiş. nasıl olur da nafaka yükümlüsünün kusuru aranmadan süresiz nafakaya hükmedilir kafamın almadığı konulardan biri. ya da istanbul sözleşmesinden "beyan esaslı alınan kararın" boşanma davalarında şiddetli geçimsizlik ve tazminat için delil gösterilmesine duydukları öfkeyi de anlıyorum. çocuk nafakası ya da velayet anneden olması konusunda ise haksızsın fatih.

not : son zamanlarda cancel kültürün de etkisiyle nasıl hayatlar karatıldığını görüp , kendi erkek düşmanı söylemlerinin farkında olmadan (bkz: misandri) kendilerine yöneltilen her eleştiriye kadın düşmanı (bkz: mizojini) diye cevap veren feminist söylemlere maruz kaldığımdan ister istemez kendimi dincilerin psikolojisini de anlamaya çalışırken buldum. dikkatimi en net çeken şey ise yapıcı olarak yönelttiğim eleştirilere bile din düşmanı diye cevap vermeleriydi. sözün özü artık herhangi bir fikir belirtiklerinde dalga geçmektense dedikleriyle ne kastettiklerini anlamaya çalışarak yorumluyorum ve bu entari de onlardan biridir. katılmam için tarikat tavsiyesi yapmak isteyen yeşillendirsin xd

devamını okuyayım »