radyoaktif eleman

  • 61
  • 4
  • 2
  • 1
  • bugün

avrupa konutları

2016 artaş - avrupa konutları – emlak konut rezaletine imza atmış firma.

duyduğumda inanmadığım ama belgeleri gördüğümde doğru olduğunu anladığım ve firmanın umursamaz tavrı nedeniyle burada paylaşmakta hiçbir sakınca görmediğim rezalettir.

bilenler bilir, artaş-avrupa konutları genelde toki ihalelerine giren firmadır. bu firma avrupa konutları tem ihalesini 2007 yılında toki’ den alıp ilk etabı topraktan satarken sitede tenis kortu yapılacağını müşterilere söylemiş. katalogda da bunu alenen
yazmış

firma tenis kortunu yapmış ancak yaptığı yer siteye ait değil, kortlar boş durumdaki yan parsele yapılmış

firma kortlar yapıldıktan sonraki satışlarda müşterilere bu kortları gezdirip site alanına dahilmiş gibi tanıtım yapıyor yani müşteriler bu alan için de para ödediğini sanıyor. ancak birkaç ay önce kortların bulunduğu arsanın siteye dahil olmadığı, buranın toki tarafından ihaleye çıkarıldığı ve belediyeden tahliye yazısı geldiği ortaya çıkıyor. 12.000 kişinin yaşadığı lüks siteye gecekondu muamelesi yapılıyor. zaten gerçekte de bu firmadan ev alanlar işgalci konumuna düşürülmüş oluyor. sonuçta sitenin tek tenis kortu elden gitti.

artaş-avrupa konutları sahibi çetinsaya sitede yıllarca yöneticilik yaptığı halde sitenin durumunu site sakinlerinden gizliyor ve 12.000 kişinin ortaklaşa kullandığı sitedeki tek tenis kortunun elden gitmesine hiçbir çözüm üretmiyor. kurumdan yazı gelmeden birkaç ay önce bu konuyu bazı site sakinleri belediyeden öğreniyor ve site genel kurulunda tartışıyor
tartışıyor
devamı

emlak konut ise kamu kurumu olduğu halde, proje dışına çıkan bu firmaya hiçbir yaptırım uygulamıyor. normalde belediyeler 10 dairelik bir apartman yapımında dahi müteahhide göz açtırmazken burada 3.000 konutluk devasa projede emlak konut, gop belediyesi ve diğer kurumlar 3 maymunu oynuyor.

internetteki tapu resimleri incelendiğimde bu şirketin yaptığı vadi istanbul projesinde de (kanzukun burada ikamet ettiğini sanıyorum ama yanılıyor olabilirim) benzer bir durumun olduğu şüphesine kapıldım, orada oturanlar araştırsın artık. yakında beni inşaat lobisi sniperla vurabilir.

konuya dönecek olursak, ev alırken tapu kayıtlarını incelemekle yetinmeyin, tapu kayıtlarına bakarak bu usulsüzlüğü görmenizin imkanı yok. projenin yetkili harita firmasına gidip projenin haritasını alın.

devamını okuyayım »
01.09.2016 13:28