rapper ninja

  • 130
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

ali ismail korkmaz'ın peygambere hakaret etmesi

işin en kötüsü de, öldürülmesini aklıyor. bu siktiğimin coğrafyasında ve bu siktiğimin zaman diliminde aklıyor. ekşi sözlük'te yazan dallamalar ölümünü "peygambere hakaret etti" noktasından aklarken, yürütme ve yargıyı elinde tutan dallamalar biraz daha tümevararak "protesto eden dinsizler" açısından aklıyor. ama sonuçta aklanıyor, aklanacak.

"%99'u müslüman olan bir millet..."le başlayan cümlelerle aklanıyor. "dini inanca saygı..." diye diye aklanıyor. "tamam, öldürülmesi yanlış ama o zaman orada işi neydi?" diye, hoşgörü ile empati ile aklanıyor. dine küfredilmez. %99'u müslüman olan bir ülkede dine küfrederseniz biri çıkar sizi vurur. dini inanca saygı gööstermezseniz öldürülürsünüz.

tamam öldürülmeniz yanlış olur ama bulunulması uygun görülmeyen bir saatte bulunulması uygun görülmeyen bir yerde savunulması uygun görülmeyen bir şey diyorsanız adamı böyle benzetirler hehehe.

biraz daha cesaretleri olsa cümleyi böyle gülerek bitirecekler. içlerinden geçen bu. istedikleri dünya bu. nasıl biraz da keyiflenerek "bizim semte rakip takımın formasıyla gel de görelim heheh" diyorsak, nasıl "kürtler sıkıyorsa trabzon'da gösteri yapsın hehe" diyorsak, nasıl bir tecavüz haberini okuduğumuzda ilk aklımıza gelen tepki artık "vay hayvanlar" değil de "ah kızım keşke gece gece çıkmasaydın" olmuşsa, nasıl bu çaresizlik genetiğimize işlenmişse 50 senedir, öyle bu cinayeti de aklıyoruz hep beraber. etki-tepki meselesi çünkü, tepkinin haklı olup olmaması bir kıstas değil artık.

ali ismail korkmaz'ın bir dine küfretmesi öldürülmesini haklı çıkarmaz. bunu belirtmek gerekiyor. bunu savunmak gerekiyor resmen. iğrenç bir şey bunu kelimelere dökmek zorunda kalmak. çünkü bir sürü, bir sürü vicdanda haklı çıkartıyor aslında. o tekmeyi vuran herif gece yatağında tavana bakarken bir şey düşünmek zorunda. o raporu veren doktor arkadaşlarının yanında haberlerde ali ismail korkmaz'ı gördüğünde bir şeyler söylemek zorunda çünkü.

protestolardaydı-> demek ki devlete karşıydı-> demek ki dine karşıydı-> demek ki bize karşıydı-> öldürülmesi tamam iyi değil de sonuçta %99'u müslüman olan bir ülkede dine saygı da duymak zorunda olduğu için çok da şey değil yani beklenmedik değil-> öldürülmeliydi aslında ya-> iyi ki geberdi.

"iyi ki geberdi" ye az kaldı. ulan bu denklemin saçmalığını bir kenara koyuyorum, tut ki denklem aynen böyle işliyor.

ali ismail korkmaz peygambere hakaret etti. ve dinsizdi. ulan size de karşıydı be. ulan tutun ki peygamberini bizzat ali ismail öldürdü amına koyayım. senin inandığın gerçeklikte adam cehennemlik. hala hınç yapmana anlam yok.

ama sen her iki gerçeklikte de silahsız bi çocukcağıza 10 kişi dalıp, sonra sivil/sivil olmayan yüz binlerce kişilik ordunla çocuğu öldürüp, cinayet işleyip, defnedilmesine bile izin vermeyen, katillerinin zaten aklanacağının belli olduğu duruşmaya yine bir ordu yığan bir düşüncenin en ön cephesindeki, en bi sike yaramaz savunucususun.

dini mini pek bilmem ben, ama evrensel etiğe göre rezil adamlarsınız.

ali ismail korkmaz'ın peygambere hakaret etmesi, bu siktiğimin coğrafyası, bu siktiğimin zaman diliminde, bu siktiğimin adamları arasında cinayeti çürümüş vicdanlarda ve çürümüş adalet sisteminde aklamıştır ve aklayacaktır. allah'tan (bir ateistin allah demesi yaa, hahaha madem inanmıyorsun niye diyorsun ahaha. %99'u müslüman bir ülkede ateist olmak ahahaha") bende aklamıyor, benim gibi milyonlarda aklamıyor ve tarih ali ismail'i bir kahraman olarak yazacakken sizi de "otoritenin kullandığı cahil kesim" olarak yazacak.

devamını okuyayım »
03.02.2014 01:54