rapper ninja

  • 130
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

koca kafalı olmak

yıldırım demirören, volkan demirel, ben stiller gibi ünlü simaların dışında, belki de milyonlarca şanssız insanla paylaştığım biyolojik olgudur.
biraz bu isimleri incelemek gerekirse;

volkan demirel, kübik bir kafa yapısına sahip olan ilk insan olarak antropoloji tarihine geçmiş bir şahıstır. cahil olanlarınız için basitleştireyim tasviri, herifin kafası devasa bir kesmeşekeri andırıyor. yani adamı kızdırıp size kafa atmasını sağlarsanız, attığı kafa biraz yan isabet ederse size mazallah, gözünüz bile çıkabilir başının köşesinden. ama kendisi iri yapılı bir kalecimiz olduğundan kafasının şekli değil de, hiç olmazsa büyüklüğü o kadar sırıtmıyor.

yıldırım demirören ise daha şanssız volkan'dan... çünkü ondan daha ufak sayılacak bir adam olmasına rağmen daha büyük bir kafası, bu da yetmezmiş gibi ablak bir de hali var. tip olarak her zaman geçkin bir south park karakterine benzetirim kendisini. siniriyle cartman'ı andırıyor.

ben stiller örneği ise en kötüsü... adam hem minicik hem de büyük kafalı. kendisi için 'ayaklı, antipatik bir çim adam' tabirini kullanabiliriz.

benim ise bu durumum şöyle bir farklılık gösteriyor: iri sayılabilecek bir yapım var, onun için kafamın büyüklüğü normal karşılanabilir. ancak; kafamın şemalinin acayip bir biçimde ince-uzun olması canımı sıkmakta.
şöyle anlatayım, allah saklasın bir cinayet falan işlersem ve resmim gazetelerde gözlerine siyah çubuk monte edilerek çıkartılırsa, o çubuğu enine değil de boyuna koymak gerekir.

yaşıyoruz böyle, ne yapalım... kendimi ''büyük kafa, resmi olarak büyük beyin demektir.'' düşüncesiyle avutuyorum. ha bana şimdi kalkıp, ''fillerde de büyük kafa var ama dişlerini kaptırıp kaptırıp duruyorlar heheaha...'' gibi bir örnek verirseniz, fillerin aksine insanın düşünme yetisi olan bir varlık olduğunu öne sürer, size cücük kafalı derim.

ama yıldırım demirören örneğini sürerseniz ortaya, tıkanırım, tuş olurum. ama o zaman da anın siniriyle size kocaman bir kafa atabilirim. adamın canını sıkmayın şurda içimizi döküyoruz alla alla...

devamını okuyayım »
05.02.2011 13:36