razordeath

  • 425
  • 13
  • 12
  • 0
  • evvelsi gün

hayata dair iç burkan detaylar

babam. yıllarca kolay para peşinde koştu. kah define kovaladı, en az 3 kere polise yakalandı. kah arkadaşlarıyla anlamadığı işin ticaretini yapmaya kalktı. arkadaşları bunun üzerine şirket kurdu, fatura döndürdü aylarca. bağkur borcu birikmiş bi ton. başta uyarınca “bana bir şey olmaz sen kendi işine bak dedi hep.

başta böyle huyları yoktu. ama alkolikti. kurulu işini, ailesini, arabasını hep alkolden kaybetti. sorsan kendi haklıdır ama hep.

bu süreçte evlendim, düğünümü kendi imkanlarımla yaptım. oğlum oldu. kendi imkanlarımla büyüttüm. bi elimden tutan olmadı. boşandım, şu anda yalnız yaşıyorum, bir yandan ev kurmaya çalışıyorum. aynı zamanda 2 ev geçindiriyorum. bir televizyonum, yemek masam bile yok. adım adım ilerliyorum ne yazık ki bütçe zorluyor. ne anlama geldiğini az buçuk bilirsiniz. yalnız savaşmak zorluyor biraz.

babam bu süreçte bir hırsızlık davasına karışmış adı, amcaoğlu ile birlikte. bizimkinin suçu yok halbuki, amcaoğluna kanıp bilmeden birşeyler yapmış safım. haberi yok. ama sorsan yine kendi haklıdır.

gidip memlekete, annesinin yanına yerleşti artık en son çare gidecek yer bulamayınca. bu dava yüzünden her gün karakola gidip imza atıyormuş. çalışamıyor haliyle. emekliliği de yok. babaannemden ara sıra aldığı ufak çaplı paralarla sigarasını vs alıp yaşamaya çalışıyormuş.

bugün telefonum çaldı, babam. hoş beş lafladıktan sonra “oğlum burası çok soğuk, ayakkabım yazlık, bana bi ayakkabı alıp gönderir misin” dedi. durumlarımı anlatıp babannemden rica etmesini, onun oğluna ayakkabı alacak parası muhakkak olduğunu söyledim. tamam deyip kapattı.

telefonu kapattıktan sonra içim öyle bir buruldu ki, konuyu anlatabilecek kimsem de yok. borç içindeyim, zor bela yaşıyorum. kendime bile bir ayakkabı alacak bütçem kalmadı bu kış. ve gerçekten tarifsiz bi his bu. daha önce bu kadar kendimi kötü hissetmemiştim. buraya yazmak istedim.

bunca beni başıboş bırakmalarına, hayat yolunda bi başıma kalmış olmama, o kadar mücadele verip, o kadar bedel ödedikten sonra bile yine de yardım etmek istedim karşımdaki yarı yabancı babama. ama koşullar işte, olmayınca olmuyor.

çocuğuna ayakkabı alamadığı için baba intihar ediyor haberlerde okuyoruz. babasına ayakkabı alamadığı için çocuk ne yapsın?

devamını okuyayım »