ready for departure

  • 439
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

30 yaşında bekar kadın

kendisi hakkında yazılması gereken şeyler zaten yazılmış, çizilmiş. kısaca kendi görüşümü belirtmem gerekirse, size ne amk? diyebilirim. aslında konuşulması gereken bir konu bile olmamasına, belki sadece sosyologlar tarafından incelenebilecek bir konu olmasına rağmen (ki normal bir dünyada aslında bu da gereksizdir ama türkiye gibi bir coğrafyada "ataerkil sıçmığın kadının sosyal yaşamına etkisi" konulu bir araştırma kapsamında pekala incelenmesi, sorunun çözümüne yardımcı olabilir belki. neyse) neden bu kadar dert olmuştur insanlara?

insan dediklerim de, içine girecek delik arayan cinsel açlar ve bu açların, ataerkil sığırların iktidarına boyun eğmekten stockholmvari bir zevk duyan kadınlar. ki bu kadınları sadece gelişmemiş muhitlerin gecekondularında değil, en taşaklı rezidansın penthouse'unda bile görebilirsiniz. kafa türkiye'de pek değişmez. tecavüze uğrayan kızına destek olan baba figürü çok yabancıdır bu topraklara. ya da kızının erkek arkadaşıyla olan problemlerini dinleyen baba gavattır, laiktir. ahaha laiktir evet :)

bu ülke bokunda boğulmayı hak ediyor. içinde yaşayan insanların da ortadoğu'nun pisliklerinden zerre farkı yok. küçük bir azınlık atatürk'ün etkisiyle zihniyetini medeniyete uydurmuş olsa da, arap-islam kafasını o kadar devrime rağmen zihinlerinde hala taze tutan yobazlar, laikliği zihinlerine tam oturtamamış ve son yıllardaki iktidarın algı yönetimiyle kafası bulanan ve geriye ket vuran zayıf zihinler ve cahilliklerini gelenek-görenek/örf-adet bahanesine saklayıp buna sımsıkı sarılan çomarlar ne yazık ki şu ankinden daha iyisini hak etmiyorlar.

"30 yaşında bekar kadın" diye bir profil oluşması bile toplumsal, sosyal ve cinsel anlamda ne kadar primitif olduğumuzun bir göstergesi bence. tartıştığımız konular bi kere sığ. oğlum, bir kadın 30 yaşını geçmişse ve bekarsa bundan sanane lan? sanane göt? düşünüp düşünüp hayaller kuruyorsun biliyorum. biliyorum ve diyorum ki, allah senin belanı versin. fizyolojik olarak sen de erkeksin, ben de erkeğim ve senin adına utanıyorum piç kurusu.

bak yine sinirlendim. kendime hakim olamıyorum böyle konularda. bir sikin insanın aklını bu kadar kolay yönlendirebilmesine inanamıyorum abi. hiç mi eğitmediniz kendinizi? hiç mi tartışacak konu yok? ulan şerefsiz herif, ülkende her gün bir tane kansız şerefsizin biri kendinden güçsüz bir kadına şiddet uyguluyor ve öldürüyor. ortaya çıkmayan, saklı kalan yüzlerce vaka yaşanıyor ve sen kendi cinsin adına utanmıyorsun, sıkılmıyorsun. aklın anca sikinde. nefret ediyorum bu ülkeden.

geçen gün hindistanlı bir kaptanla oturduk bişeyler içiyoruz. kendisi kadın bakın, airbus kaptanı bu(bu bilgiyi niye veriyorum? bizim kezbanların ufku açılsın. instagramda çılgınlar gibi(!) eğlendiğnizi kanıtlayan fotolar paylaşmak ve çevrenizdeki her bir insanın dedikodusunu yapmak yerine bakın da feyz alın gerizekalı kültürsüzler). ülkesini 18'li yaşlarda terk etmiş. ve şimdi türkiye'de çalışıyor. muhabbet muhabbeti açtı ve bizim tecavüz vakalarına geldi. anlattım anlattım ve söz ona geçti, o da anlattı. kendi ülkesinden, sosyolojik travmalardan vs. vs. onlar da ataerkil, onlarda da erkek el üstünde tutuluyor, onlarda da kadının görevi(!) bizimkiyle aynı falan fıstık vs. çok benzeriz bu konularda. ve evet, çok şaşıracaksınız biliyorum ama, o da ülkesinden nefret ediyor. vatanından değil bakın, içindeki kokuşmuş yaşam biçiminden, alışkanlıklardan, geleneklerden vs. her neyse, bu kadın da 40 yaşında ve bekar. bekarlığın onu huzursuz ettiği de yok. gayet akıllı bir kadın olduğu için ilişkilerini de gayet güzel yönetebiliyor ve kiminle takılıp kiminle takılmayacağına da sadece kendisi karar veriyor. dediğim gibi, akıllı bir kadın olduğu için hint ve orta doğu erkeklerinden uzak duruyor (buna biz de dahiliz) ve hayatından gayet memnun. onun da annelik ve evlilik hayalleri/planları var. kısacası "normal" bir insan. ve türkiye'de bu kadar rahat yaşayabilmesinin tek sebebi sanırım yabancı kontenjanından olması. türk olsa çoktan kafayı çizmişti.

devamını okuyayım »
26.02.2015 16:18