reclakebrix

  • 1432
  • 6
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

silah bırakmamız için tsk güneydoğu'dan çekilmeli

ulan allah belanızı versin başka da bir şey demiyorum.
kalekol yapılacak diye yeri göğü inlettiniz. sınır dışında kobanide ölüm var diye ülkeyi yaktınız.
güya çok barışçılsınız ama pazarın orta yerinde hamile eşinin yanında bir ordu mensubunu öldürürsünüz yetmez çarşı iznine çıkmış üç genci öldürürsünüz ama barış yanlısınız. yalanınızı sikeyim.
çok değil 50 gün önce diyarbakır erganide askerlik yapmış birisi olarak orada zaten asker olsa da aynı olmasa da aynı ulan.
kendi ülkemizde o bölge insanın güvenliği için yol çevirmesine gideriz 3 zırhlı araç bizimle gelir.
köyde kavga çıkar gideriz zırhlı araçla gideriz. niye? o bölgenin insanını ateşten korumak için.
bunu şöyle düşünün. istanbulda jandarma bölgesinde trafik kontrolü olacak. zırhlı araçla beraber gidiyorlar. askerler çelik yelek falan giyiyor. ne saçma dimi. bu ülkenin insanını korumak için bu ülkenin insanından gelecek terör saldırısından kaçıyoruz.
yemin ederim doğu bölgesine askere gitmeden önce düşüncelerim bambaşkaydı. eski entrylerimi okuyabilirsiniz. askere gittim çok mu bir şey gördüm. hayır halktan bir şey görmedim. ama kolluk kuvvetleri ve asker zaten sindirilmiş durumda. her gün düzenli taciz ateşine tabi olup karşılık veremeyen karakollar var o bölgede. orası bu vatanın toprakları değil de sanki onları topraklarıymış biz işkal etmişiz. asker ve kolluk kuvvetleride orada işgalci güç sanki. yemin ederim böyle. o bölgelerde yaşayıpta bunun aksini söyleyen olması mümkün değil.
ama yetmiyor amına koduklarıma. yetmiyor. komple tsk çekilsin ki sen rahatça uyuşturucunu kaçır kuracağın devlete azık yap değil mi? köyleri eskisi gibi bas tehdit et dimi? öğretmenleri doktorları korkut kaçır sonra "devlet biz bahhmüyür" geyiği yap değil mi?
ama o da yetmeyecek sana. ulan çok değil bazı kara yollarında kendi kimlik kontrolünü bile yapıyorsun. ceza kestiğini söyleyenler bile var. ordu mensupları askerler korucular bile resmi üniforma ile sokağa çıkamıyorlar. tsk teşkilatına ait sayısız sivil görünümlü araç var. ne için bunlar? ulan senin güvenliğini senden korkarak sağlıyoruz şu ülkede. bu kadar salakça bir şey olabilir mi? benim olduğum karakolda 5 zırhlı, 1 resmi, 2 sivil araç vardı karakola ait. ama yetmiyor işte size.
şu fikre söyleme destek verenler bir bir öldürülsün zerre hümanistlik yaparsam adam değilim. bunu söyleyenin barışla işi olamaz. aynı vatanda onun can güvenliğini sağlayan teşkilatların oradan çekilmesini isteyen adamın barışla nasıl işi olabilir?

tanım. yüz verdiniz astarını istiyorum zihniyetine sahip barış gönüllüsü birisinin açıklamasıdır.

devamını okuyayım »
09.03.2015 18:44