reddediyorum

  • azimli
  • hırçın golcü (257)
  • 2529
  • 13
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

22 mayıs 2011 sivasspor fenerbahçe maçı

rıza çalımbay bu maçtan önce gerçek fenerbahçeli olanların utandığı o pankart ile ilgili, en az o fenerbahçelilerin yaptığı kadar büyük bir ayıbı yaparak o olayı hatırlatan trabzonsporlu taraftarlara cevaben ". insanlar böyle bir maçta bir şey aramasın. gereksiz işlerle uğraşmasınlar. şimdi de bir pankart olayını ortaya çıkarıyorlar. ama bu olay olduğu zaman kimse rıza hocaya bunu gelip sormadı. bu neden rıza hocaya yapıldı? demediler. kaç sene geçmiş aradan, bunu tekrar gündeme getiriyorlar. bunlar beni etkilemiyor" diye bir beyanda bulundu.

ben trabzonsporun oyununu(özellikle ilk yarıda) takdir etmiş ve trabzonsporun şampiyon olmasını isteyen bir fenerbahçeliyim. ama her başarısızlıkta saha arkası olaylara sığınan bir yönetim görmek de sıktı açıkçası.

sanılanın aksine trabzon şehrinin de futbolu çok iyi bildiğini düşünürüm. deplasmandan dezavantajlı bir skorla döndükleri apoel maçında onlara gereken 1 golü uzun süre bulamamalarına, son topları sürekli şişirmelerine rağmen. özellikle hüseyin çimşir'i her uzun top attığında ıslıklayarak yerden oynamasını sağlamış ve 88. dakikada ömer rıza'nın golü ile turu geçirmiş bir taraftara sahip bir klüptür trabzon şehri. ben bu denli skora etki edebilecek -oyun anlamında- destekleme canlı yaşamadım.

bence trabzonspor saha dışı yerine futbol oynamaya konsantre olmalıydı ve bunu yapamadılar. ilk yarıda rahat rahat kazandıkları maçları ikinci yarıda hep son dakika golleri ile kazandılar. kaybedeceğiz düşüncesi o denli hakimdi ki, fenerbahçe maçından beridir saha dışı bahanelere çok sığındı yöneticileri.

fenerbahçe gibi iki şampiyonluğu son maçta kaybetmiş bir takımı hakemi almakla, x'i almakla, hakem odasına dansöz çağırtmakla suçlayanlara anlam veremiyorum. fenerbahçe zaten son 10 yıllarda şampiyon olduğu ya da ilk ikiye girdiği yıllarda zaten ikinci yarı performansları rakibinin hep üstündedir.

trabzonspor ikinci yarıda fenerbahçe'den iyi olmamasına rağmen bazı maçlar haricinde aralarında çok da fark yok. fakat ilk yarı performans farkından ötürü sezon itibariyle trabzonspor'un daha etkili ve daha modern bir futbol oynadığını düşünüyorum.

sivasspor maçıyla ilgili ise, sivasspor'un iddiası olmaması, rıza çalımbay'ın agresif demeçler vermemesi, mecnun odyakmaz(bülent uygun gibi düşünebiliriz) ve en önemlisi fenerbahçe'nin son haftalardaki etkili presi ve hücümu nedeniyle fenerbahçe'nin net bir skorla kazanacağını düşünüyorum.

son olarak ; ben trabzonspor şampiyon olursa ağlayıp zırlamayacak, suçsuz insanları töhmet altında bırakmayacak bir fenerbahçeliyim. umarım maç sonucu ne olursa olsun bütün taraftarlar aklı başında davranışlar sergilerler.

devamını okuyayım »