respectnature

  • 252
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 yıl önce

method man

metod man, iste benim 1 numarali rapper'ım. flowları ve 1 saniyeliğine bile duysam tanıyacağım ses tonuyla kendine has, çok çok çok iyi rapper. hayatımda en cok izlemek ve tanışmak istedigim insanlardan biri.

m.e.t.h.o.d. maan!

asıl adı clifford smith olan şu an ki adıyla method man olan rapper daha önceleri tical, johnny blaze gibi baska isimler de kullandı. 1 nisan 1971 de ny'un long island mevkiinde dogdu. 2 kız kardesi var. kendisi sıkı bir çizgi roman hayranıydı ve kucukken kendini bu çizgi roman karakterleriyle özleşleştiriyordu (johnny blaze ismini de buradan aldıgı söyleniyor..) sonra ailesinden aldigi köle isminin kendisine uygun olmadıgını dusunerek kendine yeni bir isim secti ve shakuan oldu. o ismin kendisinin hala bir parçası oldugunu ama kendisinin artık o parçaını tanımadıgını söylüyor.

ergenlik doneminde uyusturucu satti ve bundan hiçbir zaman hoşnut olmadı. şair shakuan olarak ün saldıgı nyda , butun cocuklugunda yasadigi deneyimlerden (davul ve siire yogunlasmak, bir gruba katilmak) sonra 4-5 kuzenden olusan (ilerideki wu tang grubu) bir gruba dahil olarak bu ise ciddi bir adım atti. method adını da bu zamanlarda staten island daki (onunla bir şekilde alakalı olan) bir ot olan "method"dan aldı.

grup parçaları rza'nın evinde yazıyordu ve kayıt yapmaya gittiklerinde ise her biri tek bir parça için stüdyaya 100 dolar ödüyorlardı. protect ya neck ve method man gibi hitler bu donemlerde kayıt edildi ve ilk olarak "loud" plak sirketinden cikti. daha sonra defjam methodmanla 1994 yılında solo albüm için anlaşma imzaladı.

bundan sonrası zaten sel gibi geldi.. (sabaha karşı saat 5 de ancak bu kadarını yazabildim)

diğer bir kaç lakabı: johnny blaze, meth.

devamını okuyayım »