retrospektekuler

  • 499
  • 8
  • 2
  • 0
  • dün

21 mart 2015 kasımpaşa galatasaray maçı

galatasaray'ın çok kötü savunma yaptığı maç oldu..

kişi kişi konuşmaktan ziyade takım savunmasından bahsetmek lazım. hamza hoca ilk maçlarında takımın mesafesini kısaltmıştı. 30-35 metrede oynuyordu galatasaray. şimdi bu mesafe biraz açıldı.. mesafe uzayınca da kademe yapmak zorlaştı. araya atabilen ya da eksiltebilen oyuncular tehlikeli olmaya başladı. kasımpaşa 3'ü atsa iş bitiyordu.

son 9 maç kala galatasaray'ın en önemli artısı coşkusu ve turnuva atmosferini sevmesi. finali görünce farklı oynuyor bu takım. iki hafta da ara var. sakatların da dönmesiyle havayı tutturur. fikstürü de fena değil. şampiyonluk şansı yüksek.

bir söz de şike var diyenlere etmek lazım. gülüyorum bu arkadaşlara. kendi takımlarının ismi şikeciye çıkınca iki senedir "siz de yaptınız"a getirmeye çalışıyorlar her fırsatta. bu çabanın gözümde tek manası var. şikeyi kabul etmek.. sağa sola çamur atacağınıza sizi bu hale sokan başkanınızdan hesap sorun. adam yüz yıllık takımınızı ne hallere soktu, hala başkan. galatasaray başkanının adı geçseydi böyle bir olayla anında istifa eder ya da ettirilirdi. bizde iktidar kadar muhalefet de var çünkü. kendinize cumhuriyet diyorsunuz ama bildiğin mutlak monarşi rejiminiz.

son not: hamza hoca bu sene şampiyon olsa da olmasa da uzun yıllar bu takımı'n başında kalmalı. yakıştı kulübeye..

devamını okuyayım »
21.03.2015 22:13