rewendor

  • prezentabl (578)
  • 770
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

demet evgar

gezi'nin başından beri aktif şekilde protestoları destekleyen, hem bunu korkusuzca internette belirten, hem de elinden geldiğince bu direnişe yardım eden bir sanatçıdır. olayın ardından 1.5 sene geçmesine (ve arada başka protestolar, eylemler ve tepkiler olmasına) rağmen bunu unutmamış yine takip edilen, ses getirecek bir ortamda gezi'yi hatırlatarak desteğini fazlasıyla sürdürmüştür.

öte yandan kadının bugüne kadar açıkça ifade ettiği ve sunduğu fiziki/manevi desteğini herkesin farketmesini veya bilmesini kimse beklemiyor, takip etmemiş olabilirsiniz. ama son hareketinden sonra burada kadına bik bik "şov yapmış, neyin popülerite edeceğini bilmiş" diyeceksen o zaman söylediğini önce araştırıp edip sonra suçlayacaksın. insanı, hele hele iyi niyetiyle bir şeyler yapmak isteyen, sesini duyurmaya çalışan bir insanı linç etmek bu kadar olmamalı diyecem ama bilinçsizlik, cahillik ve hatta ahmaklık bu seviyede olduktan sonra linçten kolayı yok ülkede (ve sözlükte). "ya bu kadın bunu dedi ama sanki şov yapıyor. ama du bakayım önceden de desteği var mıymış ki?" diye 2 gıdım google / twitter kullanıp kontrol etmeyi düşünmekten aciz tipler tarafından suçlanması ülkedeki temel sorunlardan birini trajikomik şekilde çok güzel ortaya koyuyor aslında.

acun konusuna gelince, hükümete yakınlığı zaten ortada, ancak protestolarca kendince "profesyönel" kaldı, ne bir tarafa katıldı ne diğer tarafa. iki taraftan da hayran kitlesi olduğunu bilerek sessiz kaldı. kısaca "ülkede ne olup bitiyorsa fark etmez, ben işime bakarım, karışmam bunlara" dedi. ha, "taraf olmayan bertaraf olur" mu, orası ayrı konu. ama adam bir tarafa bağlılık/yakınlık belirtmedi, yanında demet evgar'ın olması, beraber programda yer almaları için bir problem yok.

zaten bu kinci "tepedekiler" o koltukta oturmasına ne kadar müsaade edecekler o da ayrı. umarım başına böyle bir şey gelmez, işinden olmaz sözleri yüzünden.

devamını okuyayım »
19.10.2014 22:44