rexi

  • 955
  • 7
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

kabullenememek

"bütün hayatım boyunca tek bir saniye bile kabullenemedim. herkesin nasıl bu kadar acımasız ve kötü niyetli olduğunu anlayamıyorum. onları ileri taşıyan, iyi hissetmelerini sağlayan, başarıya ulaştıran şeyin bunlar olmasını da anlamıyorum. kabullenemiyorum.

gittikleri yolda ne kadar sakin, mutlu ve kabulleniyor durumunda oldukları delirmeme neden oluyor. nasıl olur da acımasız ve kötü niyetli biri nefes almaya devam etmek ister? nasıl olur da herkesi kullanırken tek bir kişi bile karşısına çıkıp gerçekleri haykırmaz?

insanların birbirlerini rol model olarak görmesi, hiçbir sorgulama yapmadan birbirlerini kopyalamaları ve bu düzensizliğin üzerinden devam etmeleri hiç doğru değil. hislerini, duygularını aktarmak isteyen, kendini ifade etmek isteyen, doğruları yüzüne çarpan her insanın yüzüne tüküren insanlar.. orada hayat çok güzel, değil mi? birbirlerinizle gurur duyuyorsunuz, birbirinizi istiyorsunuz. saf duyguları elde etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz ve elde ediyorsunuz. bunun sonucunda kim kaybediyor biliyor musunuz? ben. siz insanların gözünün içine baka baka yalan söylemeyi kesene dek hiçbir şey rayına oturmayacak. ama ne olacak biliyor musunuz? mutlu kalacaksınız. her gece başınızı yastığınıza koyduğunuzda mutluluğun getirdiği hafifliği tadacaksınız. belki yanınızda sevildiğiniz insan olacak, kullanılan demek istedim aslında.

ama bir gün karşınıza kabullenemeyen biri geldiğinde onu yeniden ezeceksiniz, alaşağı edeceksiniz. eğilmenize bile gerek kalmayacak, bu sizin kopyalarınızla birlikte daha da güçlenmenizi sağlayacak. nefeslerin kıymetini bilmeniz belki hiçbir zaman mümkün olmayacak. ama yine de nefes verip, alacaksınız. ruhunuzdan tek bir fiske bile eksilmeyecek. zamanın ötesinde veya geçmişinde bir yerlerde kaybettikleriniz olacak, onları da ezeceksiniz. çünkü kabullenmeniz gereken tek bir şey bile yok. her şey önünüzde, görmüyor musunuz? ne istiyorsunuz mesela? kadın mı? önünüzde. tam önünüzde hem de. yalan söyleyebilirsiniz, dış görünüşünüzü kullanabilirsiniz, ona iyi bir gelecek vaat edebilirsiniz. ama gözü boyanmış olacak. yine de, kazandınız. hem de en büyük şeyi,

insanları.

hayatınızdaki bütün insanları yanınızda tutarak güçlü olduğunuzu mu sanıyorsunuz? iyi yapıyorsunuz çünkü gerçekten öylesiniz. tek bir an bile, tek bir toz parçasına dönüştüğüm anda bile kabullenmedim, kabullenmeyeceğim. kalbinizde ve damarlarınızda gezen o pisliği temizlemeniz için fırsat vermeyeceğim. beni görünmez yaparak ne kadar mutlu olduğunuzu her gün aynaya bakarak söyleyin, aynaya deyin ki "ben bir insanı görünmez ettim, sorgulayan ve düşünen bir insanı. zamanının tamamını kararttım, mümkünse de yok edeceğim." böbürlenin bununla, gurur duyun kendinizle. olduğunuz yer sizin gerçeğiniz olmaya devam edecek."

devamını okuyayım »