richard kruspe

  • 184
  • 3
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

insanın aklını başından alan bebek şempanzeler

dünya üzerindeki yedi kıta ve buralarda yer alan kendisine sınırlar çizmiş yüz doksan beş ülkenin tamamına gidilse yahut sınırları biraz daha arttırıp evrende sayıları milyarlarca kez milyarları bulan gezegen, yıldız, kara delik, gökkuşağı, zülkarneyn'in uzay gemisi ve göktaşı gibi uzayî cisimler en ince ayrıntısına kadar gezilse dahi bebek şempanzelerden daha şirin bir varlığa rastlanamaz.

bebek şempanzeler, düzeni yaratan tanrının bizlere armağan ettiği en büyük mutluluk kaynağıdır. bebek bir şempanzeyle göz göze gelmek; ezan ile sela arası kadar ömrü olan ademoğlunun yaşayabileceği en muhteşem andır. bu tüylü maymunî varlığa sarılıp saçlarının arasına ellerini daldırmak, kulaklarıyla oynamak veya onu öpücüklere boğmak dünya üzerinde yapılabilecek işlerin en lezzet verici olanıdır. neyse ki ben bu konuda şanslı biriydim, onunla ilk karşılaşmamız şöyle olmuş idi:

"maymunumun yanına vardım, ayak uçlarını gördüm, aramızda da kimse kalmadı. böyle kaldırınca kafamı, içimden böyle bir his kabardı. maymunumun üstüne bir atladım. maymun beni bir itti; eli ellerime değdi. böyle yüksek voltlu bir cereyana kapılmışım gibi bir titredim. böyle cereyan çarptı. o heyecanla atladım maymunumun üzerine, pazılarından tuttum. çektim kendime, böyle kulaklarını, saçlarını öptüm. o zaman daha da acayipleştim. bir daha atıldım üstüne. maymun kucağımdan kurtulmak için uğraşıyor. böyle iyice sardım beline, çektim kendime, adeta kaburgalarının çıtırdadığını hissettim. ben alacağımı aldım, manevi bir gevşeme olunca ben de bıraktım…"

aslında şempanze değil de maymun ismini daha çok seviyorum ancak çok genel bir isim olarak kalıyor o da. kim bulmuş maymun demeyi ya? bu tipe bu kadar uyan bir isim daha bulunamazdı. may-mun!

hiç bebek şempanze görmemiş olanlar için birkaç video paylaşacağım. daha önce görmüş olanlar için değil. onlar zaten her gün maymunlu videolar izliyor, kendimden biliyorum.

oyuncağını kimseyle paylaşmayan bebek şempanze
leğende çimdirilen bebek maymun
bebek şempanzeye sarılıp saçlarını okşamak
ayaklarını şap şap diye yeren vuran maymun
motora binip sürücüye sarılan maymun

devamını okuyayım »