rickon stark

  • kofti anarşist (188)
  • 500
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

karabağ

ermeni ve kürtçü ırkçıların bize sağlam faşistler olduğunu göstermiş türk toprağı. faşiste bakar mısın antik ermeni toprağı mıymış? bin sene önce türkler gelip bu topraklara yerleştiğinde burada yaşayan halkları ne öldürmüş, ne kılıçtan geçirmiş, nede asilime etmiştir. bu coğrafyada insanlar 900 yıl boyunca beraber yaşamayı başarmıştır.

peki sonra? bu barışı bozan türkler mi? yoksa ellerine silah alıp türk köylerini, bankalarını basmaya başlayanlar mı olmuştur? 900 yıl boyunca ne inancınıza nede dilinize dokunuldu, aksine bu topraklardaki en zengin, en varlıklı insanlar oldunuz sonuç? gelip 900 yıldır beraber yaşadığınız insanlara ihanet ettiniz. gerektiğinde ruslarla gerektiğinde balkan devletleriyle beraber gönüllü olarak osmanlıya karşı savaştınız. balkan devletlerinin 1912-1913 yıllarında balkanlardaki türklere karşı yaptığı etnik temizliğin aynısını anadolu'da gene türklere karşı yapmayı denediniz. sert kayaya çarptınız.

karabağ bin yıldır ermeni ve türklerin beraber yaşadıkları türk toprağıydı. ırkçılığınız, faşistliğiniz sizin türklerle aynı havayı solumanıza bile engel oldu sonuçta bu bölgenin antik çağlardan beri sahibiydiniz? bu size her şeyi yapmayı mübah kılardı. 1. dünya savaşında anadolu'da yapamadıklarını 1990'larda ne yazık ki karabağ'da yapmayı başardılar.

azerbaycan 20 yıl öncesinden askeri olarak çok daha güçlüdür. işgal altındaki toprakların kurtarılmasının artık yakın olduğunu umuyorum. buradaki en büyük sorun ermenistanın hamisinin rusya olması..

not: ilber ortaylıdan azerbaycan türklerine azeri diyenlere cevap

devamını okuyayım »