riddler

  • 104
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

jamie's italian

müşteri ayrımcılığı yapmasından ve son derece kaba, ukala garsonlarından ötürü kesinlikle gidilmemesi gereken, jamie oliver'ın yemek ve servis felsefesi ile yakından uzaktan asla bağdaşmayan mekan.

rezervasyon saatimizden biraz önce gittiğimizden ötürü bu durumu anlattık ve alt katta yer olmadığı, eğer dilersek teras katına çıkabileceğimiz belirtildi, buraya kadar her sey gayet normal ve kabul edilebilir, bundan sonrasında yorumu size bırakıyorum;

üst kata çıkılır ve kenarlardaki geniş masalardan birine oturulur. yaklaşan inanılmaz ukala tavırlı bir garson şu açıklamayı yapar '' efendim, bu masa servise kapalıdır, orta gruptaki küçük masalardan birine geçebilir misiniz?'' sebebi sorulur cevaben ''efendim bu masaya garson bakmamaktadır, hizmet kalitemizin düşmesini istemiyorsanız iç masalara geçer misiniz, yine de siz bilirsiniz, isterseniz aşağıdan birini çağırayım konuyla ilgili.'

işin komik tarafı bu noktaya kadar ortamda gerginlik yokken bu arkadaş, efsanevi bir ilave açıklama yapma gereği duyar. arkanızdaki masayı servise açtık çünkü onlar aile oldukları için orta masalarda rahat edemezler, maalesef size açamayız.

ortam tabi ki gerilir, aşağıdan başka bir bayan açıklama yapmaya gelir, efendim bu masaya servis açamıyoruz, orta masalara geçebilir misiniz? bahsedilen orta masalar çay kahve içilebilecek büyüklükte masalar olmasına rağmen geniş ve yemek servisi yapılan masaya servis yapılması inatla reddedilir.

bu arada oturduğumuz masanın arkasındaki "aile" masasının bir arkasına gelen yabancı misafirlere de servis açılmaya başlanmasıyla bardaktaki son damla olur ve mekandan bir daha asla uğranmamak üzere ayrılınır.

gitmeyiniz. böylesine aşağılık bir işletmeye rant sağlamayınız.

sonradan gelen edit: battılar anacım. ne olmasını bekliyordunuz ki?

devamını okuyayım »
01.12.2013 16:57