ridefort

  • 224
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

ekşi sözlük android & ios uygulaması

tam olarak sözlük yönetiminin zihniyetini yansıtan, sözlük uygulaması.

uygulama resmi olarak duyurulalı 8 ayı geçmiş. hiç de az bir süre değil. en son yapılan güncellemeye kadar uygulama sürekli kapanıp hata mesajı veriyordu. en son yapılan güncelleme ile uygulama donuyor. evet bildiğiniz 10-15 saniye boyunca donuyor ve en sonunda kapanıyor. en azından eskiden bekletmeden kapanırdı. fakat bu uygulama, gelen güncellemelerle daha da kötüleşiyor. bakın 8 aydır faal olan uygulamadan bahsediyoruz. açılış sürelerinin de uzaması cabası. resmen imkansızı başarıyorsunuz.

bunun yanında artık sıkça karşımıza çıkan soru-cevap etkinlikleri mobil uygulamadan takip edilemiyor. evet çok komik ama sözlüğe ait bir etkinlik, sözlüğün 8 aydır faal olan resmi uygulamasından takip edilemiyor.

ne uygulamada keyifli bir şekilde geziliyor, ne soru-cevap etkinlikleri takip ediliyor. sözlüğü kullanmak için neredeyse hiçbir şey yapılamıyor. yapılabilen şeyler profil fotoğrafı eklemek ve takipçi sayısını görmek, tabii uygulama kapanmazsa. her şey tamamdı da bi bunlar eksikti zaten. ama reklam? oh dostum reklamsız olur mu hiç?

bunların yanında, ne gariptir ki uygulama resmi olarak yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra gelen güncelleme ile reklam ve abonelik sistemi getirildi. tam bu noktada sözlük zihniyeti belirmiş oluyor. mükemmel bir iş yapmışsın gibi duyuruyorsun. yıllardır hayalimizdi diyorsun. eyvallah güzel diyorsun. fakat crash yemeden 5 dakika çalışamayan uygulamanın her tarafına reklam koyuyorsun. eksik ve bozuk maldan para kazanmaya çalışmak biraz şark kurnazlığı değil midir? benim böyle bir uygulamam olsa aylık abonelik satmaya utanırım yahu. tebrik ederim sizi bu vizyonunuzdan dolayı. tam türk işi.

hatta ilginç bir şey fark ettim. bazı zamanlar, bugün sekmesinde tek entryli başlıklara girdiğimde reklamı ekranda tamamen göstermek için ekranı aşağı doğru otomatik olarak kaydırıyor. yuh yani kanzuk. hatta pes. ciddi ciddi şirketindeki yazılımcılara bunu yapmasını mı istedin? yapılacak, düzeltilecek hiçbir şey yokmuş gibi bu mu yani?

bu uygulama ekşi sözlüğün giderek kötüleşen durumunun sembolü resmen. kanser gibi hızla yayılıyor vizyonsuzluk. zaten holiganları, kafatasçıları doldurdun içeri. niye ısrarla bozulmayı sürdürüyorsun be kanzuk? eminim kağıt üstünde müthiş başarılısındır. reklam gelirleri, sayfa tıklamaları kat be kat artmıştır. bundan şüphem yok. para kazanmak dışında neyi düzgün bir şekilde başardın? sen değil misin para kazanma hırsından dolayı binlerce kullanıcı kaçıran, 1 milyonun üzerinde entrynin silinemsine yol açan? ne çabuk unuttun o günleri? sözlüğü ısrarla sosyal medya platformuna dönüştürmeye çalışıyorsun fakat daha uygulaman düzgün çalışmıyor farkında mısın? daha ne kadar sürecek bu tavrın? eminim aklında favori butonunu beğenme butonuna dönüştürme fikri de vardır.

ah be sedet bizi niye yetim bıraktın. çok üzülüyorum, çok.

devamını okuyayım »
15.03.2018 20:44