rodyan

  • 379
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

vücut geliştirme

temeldir. yapacağınız spor ne olursa olsun vücut geliştirme salonlarında vücudunuzun çatısını sağlamlaştırmak adına çalışmanız gerekir.

herkesin başlayabileceği ama herkesin devam edemeyeceği spordur. biraz irade ister bu iş, öyle yaz yaklaşıyor diye salona dolan plajcılar 2-3 ay gider sonra bırakırlar. siz kışın en soğuk günlerinde haftada 4 gün spor salonuna giderken yatanlar,ense yapanlar yaz yaklaştı mı ' şu göbeği eritelim yaeee' derler. çok acaiptirler.

dediğim gibi açıkça iradesizlerin yapamayacağı spordur. çünkü iş salonda ağırlık çalışmakla bitmez. hatta sonra başlar: yedikleriniz, içtikleriniz, uyku düzeniniz, yeme -içme saatleriniz... bunların hepsi sizin bu sporda dikkat etmeniz gereken şeylerdir. ha , direk salona gider takılır sonra istediğin gibi yer içersin , o ayrı. ama ciddi ciddi değişiklik istiyorsan vücudunda ,bazı şeylere uymak zorundasındır. işte bunlara herkes tahammül edemez,sabır gösteremez.'ama ben yemeğe tuz atamazsam, o yemekten zevk alamaaaaaam!!1! ,pilav yağsız yenir miiiii!!!' diyen insanlarla çok karşılaşırsınız. anlamazlar sizi, çünkü onlar iradeyle neler yapabileceklerini bilmezler. bir amaç uğruna sabır gösterip, kararlılıkla vücuduna şekil vermek isteyenleri anlayamazlar. yaz yaklaşınca göbekleri eritmek isterler sadece.

vücut direncini arttırır,kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar bu spor. antrenman sonrası o gece bi başka rahat uyursunuz.

eğer bir süre bırakmadan devam ederseniz, vücudunuzdaki değişimi fark etmeniz , bu sporu daha da sevmenize ve bu sporun bağımlısı olmanıza yardımcı olacaktır.

sağlıklı yaşamanın yegane yollarından biridir.hareket etmek, ağırlıklarla hareket etmek sizi fit yapacaktır.

bu yol dışında fit olmanın ufacık mümkünatı yoktur, eğer genetik olarak çok şanslı değilseniz.çünkü fit olmanız için ağırlıklar ile bir süre sevişmeniz gerekir.

vücut bu sporsuz yeterince endorfin salgılar elbette. ancak ve ayrıca endorfin salgılamanın en mantıklı yolu da budur diyebiliriz, bişiler yiyerek endorfin salgılanmasından çok daha sağlıklıdır herhalde.

vücut geliştirin, vücut geliştirme iyidir. özellikle çok iyidir.

ironiyle vakit kaybetmek yerine bir kaç set bench press girin. doğru nefes alıp vermeyi unutmayın. en önemlisi o çünkü. sakin sakin.

edit: yüzmeyi es geçemeyiz evet. ama aralarında 'başlama' yaşları açısından bir fark bulunmakta.bu yüzden vg'yi-tüm yaş gruplarına genel olarak baktığımızda- bir adım önde görüyorum.

devamını okuyayım »