roger that 2 7 0 2

  • 395
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

akp'nin oy kaybetmemesinin nedeni

sınıf farkından doğan kıskançlıktır.
ironik olansa, bu kıskançlığın, azınlıktaki zengin partililerin yanında oy potansiyeli yüksek fakir partililerde çoğunlukta olmasıdır.
bugün siz mevcut iktidarı hem cahil, görgüsüz, köylümsek, hem de aynı zamanda ahlaksız, sahtekâr, hırsız ve katil olduğu için sevmiyor, hatta nefret ediyor, böyle bir iktidarın sizi yönetiyor olmasını nasıl hazmedemiyorsanız, o iktidarın seçmeni de sizin kendilerinden kat be kat fazla para kazanıyor olmanızı, kız/erkek arkadaşlarınızla nikâhsız yaşamanızı, parklarda öpüşmenizi, içki içmenizi, kendisi temmuz sıcağında metrobüste pardösü ve türbanıyla son derece rahatsızken, sizin klimalı arabanız, mini eteğiniz ve askılı bluzunuzla yanından geçmenizi, kendisi çarşafla denize girerken sizin bikiniyle güneşlenebilmenizi ve buna benzer her konuda sınırsız özgürlüğe sahip olmanızı kıskanıyor, hazmedemiyor ve ‘ben yapamıyorsam, o da yapmasın!’ duygusu bu kitlenin kalbinde perçinleniyor.
işte bu ayrıma sürekli vurgu yaparak, haset ve kıskançlığı daha da arttıran ve bunu yönetebilen de iktidarın sahibi oluyor.
bu noktada ‘yahu durduran mı var, o da yapsın!' diyorsanız bilin ki bu kitleyi hiç tanımıyorsunuz ve ‘mahalle baskısı’ denen kavramı hiç duymamışsınız.
ayrıca bunca hırsızlığa rağmen hala mevcut iktidarı nasıl olup da desteklediğini bir türlü anlayamadığınız o kesimin cebinden aslında bir kuruş bile çalınmamaktadır.
çalınan sizin paranız, imkânlarınız ve özgürlüğünüzdür... ve hayatının hiçbir döneminde sizin kadar zengin, kültürlü, bilgili ve özgür olamamış ve zaten hayatının her döneminde hor görülmüş olan bu insanların her zaman gıptayla baktıkları --beyaz türklere-- karşı galibiyet kazanabildikleri tek alan; seçimlerdir.
evet, hayatlarında belki bir iyileşme olmamaktadır ama en azından bir alanda kendilerini kazanmış hissedebilmekte ve kendilerinin hiçbir zaman sahip olamadığı özgürlüğe artık beyaz türklerin de sahip olamayacak olması onları içten içe mutlu etmektedir. kıskançlık insana dair en temel duygulardan biridir. ‘tanrım, beni zayıflatmıyorsan bari arkadaşlarımı şişmanlat!’
oy kaybetmeme sebebinin yanında yasakların ve baskıların bu kesim tarafından bu kadar canhıraş biçimde savunulmasının başlıca nedeni de budur.
edit: imla

devamını okuyayım »