roket adam

  • 2147
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

bosch

beyaz eşya kısmı siemens ile ortak olarak çalışan bosch siemens hausgeraete şirketine bağlıdır, dolayısıyla siemens üretimi cihazlar ile bosch üretimi beyaz eşyaların yalnızca markası farklıdır.

bu firmanın asıl parayı kırdığı kısım otomobil teknolojileri aslında.

atıyorum, bir çılgınlık yapıp da "pazardan çekiliyoruz sıkıldık artık" derlerse, dünya çapındaki tüm otomobil üretimini ciddi bir biçimde sekteye uğratacak firmadır, zira satılan "istisnasız" her otomobilde bosch üretimi sistemler bulunmakta, abs, asr, airbag, esp, otomatik park sistemleri, ateşleme sistemleri, fren sistemleri, elektrik motorlar, common rail diesel, elektronik motor kontrol sistemleri (beyin olarak bilinir), bağımsız amortisörler, direkt benzin enjeksiyonu, xenon farlar vesaire, burada yazmaya sıkılacağım kadar fazla emekleri bulunmakta insanoğlunun otomobil bilgi dağarcığının gelişmesinde.

bir makina mühendisi için herhalde çalışılabilecek en mükemmel yerdir, ar-ge bütçeleri çok sağlamdır, köpek gibi ar-ge'ye yatırırlar geliri. bu bütçeden mühendisler de bolca nasiplenir tabii.

türkiye'den ziyade almanya'daki bosch tesislerinde bir süre staj yapmanızı ısrarla tavsiye ederim. ilanları var, türkiye'den öğrenci kabul ediyorlar ve imkanlar gayet güzel.

devamını okuyayım »
23.06.2011 21:16