romantik

  • 1305
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

divan oteli'nde piyano çalan direnişçi

gezi parkı direnişi, bu güzel insanları barındırdığı için orijinal ve çok güzel.

ben ağlamaktan ziyade kocaman gülümsedim izlerken. hayatta her zaman tutunacak bir dal bulabilir insan isterse ve hiç tanımadığı insanlara umut verebilir, bunu düşündüm.

emirlerin, paranın, iktidarın, gücün peşinde koşanlara anlatamadığımız tam da bu işte. ağaçlara, sanata, insanlığa inanan güzel yürekli insanlar istiyoruz biz, fazla bir şey değil. ağdalı söylevlerinizden de usandık, betonlarınızdan da... ikiyüzlü ahlakınızdan da, yaşantımıza soktuğunuz kirli burunlarınızdan da bıktık, usandık. bundandır işte, aynı sözleri haykırıyor dillerimiz; her ne kadar kurnaz sandığınız beyinlerinize pek duyuramasak da.

yine de ne mutlu bize ki, zannettiğimizden de fazla olduğunu görebildik bu güzel insanların, bunun için teşekkür ediyorum size. bol bıyıklı, çok betonlu, kula kul olmaklı, her daim yalanlı dünyanıza bu gülümseyen, güzel yüzlü insanlarla karşı çıkıyoruz. biber gazınız, tükürükleriniz, allahlı allahsızlıklarınız, insafsız yalan ve iftiralarınız açığa çıktıkça itirazımız müzikleniyor böyle, şarkılarla haklı çıkıyor ve çoğalıyoruz.

çoğalıyorlar diye ezdiğiniz, zulmettiğiniz bu insanlar sizin istediğiniz "kindar gençlik" gibi değiller ve olmayacaklar da. şarkılar çalarak, söyleyerek bozacaklar kokuşmuş oyunlarınızı. "dünyayı güzellik kurtaracak" denilmişti zamanında, kurtarmasa da böyle güzel insanlar her daim olacak ve zulmünüzü tarihte not düşmeyi vazife bilecekler, en güzel sıfatları giyinip kuşanarak.

ne kadar teşekkür etsem azdır sana güzel direnişçi, bana bu umut dolu satırları sen yazdırdın çünkü.

devamını okuyayım »