ronnie

  • 141
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

closer

pek inanamadığım bir şekilde sapıklıkla, adilikle suçlanan film. yapmayın. kaçımız porno görmedi hayatında, kaçımız mastürbasyon yapmadı? kaçımız aldattı, kaçımız aldatıldı? kaçımız, kendine bile itiraf edemese de belki, gerçek aşka inandı? kaçımız, bir başkası için diğerini bırakmadı? kaçımız, "bu kez 'o' nu buldum. hayatımın erkeği/kadını o" demedi? ve hemen sonra onun bir başkasına gidişini izlemek zorunda kaldı?

karısının başkasıyla sevişmelerini tüm ayrıntılarıyla öğrenen adam, "dürüstlüğün için teşekkür ederim. şimdi siktir git seni fahişe" diyor. çok mu ağır? eh belki. çok mu yapay? kesinlikle değil. dan in anna ya "hayatımı mahvettin" derken ki, başını hafifçe yana eğip yavru köpek bakışını atması sadece bir tesadüf olabilir mi, yoksa flört denilen aşk oyununun iyi bir atağı mı? peki ya dan ile anna nın bencillikleri? bizden olamayacak kadar gerçek dışı mı? anna nın iriyarı kaba saba kocasından korkması, gerçekten dayak yemekten korktuğu için mi, pek sanmıyorum çünkü, sadece korkaklıktan. peki ya dan in alice i bırakamaması, hem de alice in ona ihtiyacı olduğunu düşünmesi gibi kendini beğenmişliğin üst sınırlarında gezinen bir nedenden dolayı, çok mu aykırı?

belki de hala ilk görüşte aşka inanacak kadar saf ve çocuk olduğumdan dolayı çok sevdim bu filmi. belki de şu sözler bile yeterliydi sevmem için:

"where is this 'love'? i can't see it, i can't touch it. i can't feel it. i can hear it. i can hear some words, but i can't do anything with your easy words. "

devamını okuyayım »