rosky

  • 40
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

kemal kılıçdaroğlu

bugün istanbul bilgi üniversitesinde güya soru cevaplamaya gelmiş olan storyteller. soruların hepsine uzuuun uzun alakasız klasik siyasetçi cevapları vererek katılımcıda mindfuck yaşatıp sonra sanki soruya cevap vermiş gibi (35 dakikada bir soruya cevap(!) ) sonlandırması ve moderatörün sanki soru cevaplanmış gibi devam etmesi...
türkiye'de siyasetin nasıl olduğunu kendisi anlattı ama bugünki izlenimden sonra bir de ben tanımlayayım bunu; türkiye'de siyaset: öğrencilerle birlikte olma ve soru cevaplama maksadıyla (en azından öyle yansıtarak) üniversiteye gelmek, konuşma sırasında üniversitelerin bağımsız olması gerektiği, farklı düşünenlerin bulundurulması ve olması gerektiği, herkesin istediği düşüncesini yansıtabilmesi ve tartışabilmesine olanak sağlamak gerektiğini söylemek; ancak kendisine iletilen soruların (öğrencilere tek tek kağıt dağıtılarak soruları alarak) 2-3 farklı kişi tarafından denetlenip-elenip ve en son moderatörün hiçbirini sormayıp kendi kafasında harmanlayıp tamamen kendi üslubuyla farklı sorular sunmasıdır.
ayrıca seçim gecesi chp'nin sandık platformunun çökmediğini (websitesi) tamamen uydurma olduğunu ve kendilerinin süper sonic ultra mega devrimci önder olduklarını iddia etti. yav kardeşim ben çatur çutur takip ediyordum canlı canlı gözümün önünde patladı yaptığınız iş daha ne yalan söylüyorsun.
bir nebze beden dilini yorumlamaya çalıştığımda ise işin çok daha kötü yerlere gittiğini söyleyebilirim.
ha hiç mi iyi yan yoktu? tam saatinde geldi. (takdir ettiğimiz olay vahameti özetliyor lol)
çok konuşan ama hiçbir şey söylemeyen başarısız forvet. her başarısız forvet rakip için başarılı bir defans işi görmez mi zaten?

devamını okuyayım »
26.10.2018 21:40