ruktc

  • 1262
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

kuğulu park

(bkz: gezi riot volume ı)'dir. kuğulu park'ın başarısı gezi'de de denenmek istedi. ama başaramadılar.

çünkü cihangir'in sosyalistleri çankaya'nınkiler kadar homojen/arı değil. çok fazla provokasyona adı karıştı gezi olaylarının ve sosyalistlerin bu başarısızlığını biraz buna bağlıyorum.

ankara'da piercing'li bir emoyla başörtlü bir mutaassıbı kol kola yürüyorken görebilirsiniz. bunu dediğim gibi, ankara'nın provokasyonlardan arınık olmasına bağlıyorum.

ben mezun olurken artık 2013 yılında ülkücülerle hacettepelileri aynı konser alanında görebiliyordum mesela. uslu uslu demet akalın'ı dinleyip dönüyorlardı evlerine.

bir de her ne muhabbet olsa ben hep ankara'yı üste çıkaracağım gibi. çünkü orada okudum :-|

bir de çokk özledim canım ankaramı..

___

edit. olayı anlatmaya ortasından başladım arkadaşlar. bir de entry formatına falan hiç uymadım.

şu;

2000'li yılların başında, ak parti iktidarın bahrında iken kuğulu park yıkılıp yerine bir şeyler yapılmak istendi. bu hikayeyi hocamdan dinlemiştim. ama o sıralar sosyalistler, geceleri gitmeyip nöbetleşe parkı beklemiş ve sonunda parkı ykılmaktan kurtarabilmişler.

konu uzuyor...

aynı hoca, benim gaziantep kız meslekte rehber öğretmenimdi. tema vakfına üyeydi. beni de üye yapmıştı.(hiçbir etkinliğine katılamadım o ayrı)..

sözgelimi, bizim okulun önündeki bahçede de böyle 40-50 yıllık meşe ağaçları vardı. büyükşehir belediyesi caddeyi genişleteceğiz diyerek bu meşeleri kesmişti. işte o zamanlarda ağaçların kesilmesine bu rehber hocamızla tepki gösteren üç-beş öğrenci arasında ben de vardım.

ama sesimizi duyuramadık kimseye ve o yola yapılan köprüden gelen-geçeni seyrettik sonrasında (akıllı dururuz diye idare köprünün tam karşısındaki sınıfı bize vermiş olacak :)) ).

yani. ağaç kesilmesi gerçekten can yakan bir durum.

___

konu nereye geldi.

özetle şunu belirteyim:

aynı çıkış noktasından hareketle nevzuhur etmiş olsa da kuğulu park direnişini sonuna kadar destekliyorum.

ama gezi olaylarına, içine çok fazla provokasyon karıştığı için yadsıyanlar arasındayım.

devamını okuyayım »