running to the sea

  • azimli
  • hırçın golcü (292)
  • 2124
  • 57
  • 8
  • 0
  • evvelsi gün

ya başörtünü çıkar ya da buradan çık

merak ettiğim ve sorguladığım şey aslında şu... bir insanın inancı örtünmesini gerektirdiği gerekçesiyle heryere örtülü bir vaziyette girmek istiyor ve birileri karşı çıktığında buda nefret suçu oluyorsa,o zaman benim mensubu olduğum dini inanç benim çırılçıplak gezmem gerektiğini, çünkü tanrının yarattığı bedenin üstüne bir başka elbise giymenin tanrının yaratma sanatına bir saygısızlık olduğunu söylüyorsa, ve ben heryere çırılçıplak girmek istiyorsam, bu durumda ben niye kabul edilmiyorum? eğer türbanlı kadının mc donald's yahut herhangi bir işletmeye alınmaması nefret suçuysa, benim inancım çıplak gezmemi gerektirdiği için bir kafeye çıplak girememem nefret suçu değil mi? kafayı kapatmak özgürlükse götü açmak da özgürlüktür, burası çok net. senin savunduğun değerlerin kapanmak üzerine bir özgürlük anlayışına dayalıysa bir başkasının özgürlük anlayışı açılmak üzerine olabilir.

türbana, çarşafa özgürlük diyen bazı müslümanların elalemi giyim kuşam ile yargılaması dünyanın en büyük ironisi değil mi? bir başka açıdan bakılırsa kuranda cihat ve öldürme ile ilgili ayetler de var, kadın diyor ki; "inancım örtünmemi gerektiriyor bana saygı duy"... peki tamam saygı duyalım, yarın bu kadın çıkıp dini inancım cihat yapmamı gerektiriyor çünkü kuran enfal suresi 39. ayette...

"fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. (inkara) son verirlerse şüphesiz ki allah onların yaptıklarını çok iyi görür."

diyor dolayısıyla kafirleri öldüreceğim ve inancım bana bunu yapmamı gerektirdiği için ceza almak istemiyorum derse ne olacak ???

devamını okuyayım »
04.12.2017 06:16