ruyamavisi

  • 280
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

ablası kaybolan sözlük yazarı

mevzu şu: ablam kayıp.

insanların birbirlerine kolayca erişebildiği
bu çağda 9 temmuzdan beri kendisinden haber alamıyorum. ablam 38 yaşlarında üç çocuk annesi bir kadın.
kendisine ulaşamıyorum çünkü telefonu kapalı ve buna herhangi bir anlam veremiyorum. telefonunu bilerek mi kapattı yoksa açamıyor mu? bilemiyorum, bilemiyoruz.

kendisinin eniştemle arası pek iyi değildi ve ayrılmak yeni bir hayata başlamak istiyordu. bununla beraber annem bu ihtimale tamamen karşı çıkıyor ve mevzubahis 3 tane çocuk olduğu için ne olursa olsun sebat göstererek ikisinin geçinmesini istiyordu.

ablam denizlinin acıpayam ilçesindeydi, eniştem ve çocuklarla beraber. annem babam fethiye'de yaşıyor. ben ise tüm bu olanlardan çok uzakta istanbuldayım. ve ablamın telefonu kapalı.

çocukların anlattığına göre evden küçük bir valizle ayrılmış, "yakın yerlerde iş aramak" için çıktığını ve birkaç güne geleceğini söylemiş ve kapıyı çekerken gözleri dolu doluymuş.

9 temmuzdan beri telefonu açılmadı hiç. iş arayan bir insan nasıl telefona ihtiyaç
duymaz, bilmiyorum.

bildiğim tüm bilinmeyen numaralar servislerinde ismini sorgulattım ve çevre iller dahil verilen tüm numaraları aradım. yok.

yanına gidebileceği tüm arkadaşlarına bir şekilde ulaştım ama yok. bu üç çocuk sırasıyla, 16, 12 ve 9 yaşında. en büyük yeğenimin sesi diğerlerine göre biraz daha sakin geliyor telefonda. babam, yaşlı ve tansiyon hastası bir insan. ona biraz da geç haber verdik. o da rahat olmaya çalışıyor sanırım, bilmiyorum.

karakola gidip kayıp başvurusunda bulunuldu an itibariyle, bekleniyor.

ne yapabiliriz, ne yapabilirim sayın suserlar?
bu durumları bilen geçiren birileri vardır muhakkak.

ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

edit: mesaj kutum çaylaklara kapalıymış, bilmiyorum nedenini. farkettirdiler. değiştirdim.

edit 2: mesajları ve entryleriyle destek olan, derdime ortak olan ve bunu hissettiren tüm arkadaşlara müteşekkirim. kendisi az önce bana ulaştı kısacık konuştuk. ilk fırsatta arıcak bende detayları öğrenicem.

her şey için herkese teşekkürler, allah kimseye böyle çaresiz bir telaşe yaşatmasın.

devamını okuyayım »