rxpu

  • 155
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

monster notebook

monster notebooklarda bana göre en sıkıntılı durum 2 yıl garanti süresi dolduğunda ve bir arıza ile karşılaşıldığında tamir ettirememek. tamir etmiyoruz parça değiştiriyoruz dedikleri için anakart üzerinde oluşacak bir arıza sonucunda notebookun neredeyse tüm parçalarının üzerinde takılı olduğu bu parçanın değişmesi ciddi bir maliyet getirebilir.
diğer markalarda yaşadığım tecrübelere göre piyasada daha yaygın olarak satılan markalar örneğin acer,asus v.b. 3. parti notebook tamircileri tarafından büyük bir oranda tamir edilebiliyor.
evet teorik olarak monster notebookları da monster harici genel bir notebook tamircisine tamir ettirmek mümkün ama bu diğer piyasada yaygın markalara göre daha zor olabilir.
zira diğer bilinen merkalara ait yedek parçalar piyasada bulunabilirken bildiğim kadarıyla monster notebook'un anakartı ve diğer bileşenlerini sadece monster servisi temin edebiliyor.
cihaz fiyatlarının yüksekliği göz önüne alındığında bu orta vadede sıkıntı yaratabilecek bir durum.

çözüm basit. eğer monster firması bilgisayarlarını tamir etmeme yönünde bir strateji izliyorsa en azından piyasadaki 3.parti notebook tamircilerine yedek parça ve teknik anlamda destek vermeli.

bunu ticari olarak tabii ki yapmak zorunda değil. ama bu tür pahalı cihazları ve özellikle anakart gibi pahalı ve entegre parçaları 2 yıl garanti süresi sonunda kendi bünyesinde tamir etmeyecekse ,bağlayıcı olmayacak bir şekilde de olsa 3.parti tamir firmalarına destek sunarak bunu yapması tüketici memnuniyeti açısından çok yarar sağlayacaktır.

bu istek tüketici memnuniyeti açısından sadece bir öneriden ibarettir. en azından anakart ve ekran kartı gibi pahalı parçaların çip değişimi yapılabilecek seviyede tamir edilebilme olasılığı varsa bu mutlaka mümkün kılınmalıdır. zira bir anakart 5700tl tutabilirken anakartın üzerindeki işlemci veya daha basit bir parça çok daha ucuza değiştirilebilir.

devamını okuyayım »
03.12.2018 15:28