sabirsizdervis

  • mülayim ama sempatik (546)
  • 524
  • 15
  • 1
  • 0
  • dün

21 temmuz 2018 muharrem ince tweetleri

uzun uzun yazacaktım vazgeçtim. sabah radyoda çalan şarkıyı dinlerken aklıma gelmiştiniz. yeri geldi madem buraya bırakıyorum, güzel denk gelmiş. elemanın sesi kötüymüş ama chp'li arkadaşlar dinleyip dinleyip hüzünlenebilirler. "81 ilde bilmem ne bilmem ne muharrem ince" yerine artık bunu yazın tweet olarak.

şarkı linki

ya da farklı bir yol daha var. kendi aranızda örgütlenin arkadaşlar. evden ülke kurtarılmaz. elinizden geleni ortaya koyun.

ulan atatürkçü değilim ama ülkenin gündemine bakıp "zamanında atatürk daha kötü koşulların içerisindeyken başardı, bu ne daha! bakalım atatürk bu ve benzeri durumlarda nasıl tavır almış..." diye düşünüp, ülke için umut ediyorum. tekrar tekrar cumhuriyet tarihi araştırıyorum neler yapılabilir diye. atatürk'ün kurtuluş mücadelesini anlatan kitapları raftan indiriyorum, yeni kaynak arıyorum...

atatürkçü adamlar gelmiş ağlıyor burada. nasıl bir miras devralmaktır bu yahu? biraz uğraşın. niye muharrem ince (madem çoğu kişi umudunu kesmiş) ya da chp'ye bağlıyorsunuz kendinizi? bir fitil yakın, uğraşın, çabalayın biraz! siz mi atatürkçüsünüz yoksa ben mi!?

atatürk "osmanlı artık bitti, umudum yok ülkeden. offf.." dedi mi hiç?

"biran önce osmanlı düzelmeli, yoksa ben evde oturup zamları boykot ederim, kıdem tazminatım bana yeter zaten..." dedi mi?

hiç yazdı mı tarih kitapları atatürk'ün "istediğim padişah seçilmedi. almanya'da amcam var. onun yanına gidip çalışayım. çünkü istediğim olmadı!" dediğini?

mustafa kemal (normalde, kurtuluş mücadelesi başlatılmadan önce) sadece başarılı bir subaydır arkadaşlar. onu kahramanlaştıran, tarihe yazan, cumhuriyet'i var eden cesareti ve vizyonudur.

"ben subayım zaten, elimden geleni yaptım. ülkeye ne olursa olsun. su veren tulumbacının arabasını s.... bu noktadan sonra!" dedi mi?

abi nasıl bir atatürkçülük bu sizin yaptığınız. ulan hiç okumadınız mı yoksa adamcağızın yaptıklarını? tarih bilincinize, atatürk sevginize, aydınlığınıza laf söyletmiyorsunuz birde. birisi atatürk'e küfür edince mi sadece aklınıza geliyor ideolojiniz? düzen / sistem atatürk'e ve cumhuriyet'in kurucu ilkelerine küfür gibiyken hiç mi utanmıyorsunuz? şu küfür eden kadına uğraştığınız kadar uğraşın onun mirası için. açıp nutuk okusanız ya da bursa nutku'nu (ne olduğunu biliyorsanız tabi bunların) şöyle bir gözden geçirseniz keşke...

devamını okuyayım »