sabri in barcelona

  • 25
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ahmet necdet sezer

ak partiye oy vermiş bütün tanıdıklarım bizatihi nefret ediyor kendisinden. sebep ne diye sorduğumda adamın dinsiz olduğunu (bugün dini bütünleri görüyoruz gerçi ama) ve zamanında önüne gelen her şeyi veto ettiğini, bu sebeple ak partinin gerekli adımları atmakta geç kaldığını söylüyorlar. ben bu adamı temiz hatırlıyorum, yurt dışına en az ziyaret yapan cumhurbaşkanı kendisiydi sanırım. kırmızı ışıkta duran,market kuyruğuna giren, fazla yurt gezisi yapmayan, rusya'yı ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olan ve hükümetin cumhurbaşkanlığı makamına ayırdığı ödenekten her yıl artıran bir adamdı kendisi. ve tabi ki rahmetli bülent ecevit'e anayasa kitapçığı fırlatması ve devamında doların, borsanın alt üst olması ve ekonominin sarsıldığı günler ile hatırlanacaktır kendisi.
birde kontrol amaçlı açıp baktım da ak partili dostlarım ne kadar haklı diye, ahmet necdet sezer 1034 yasanın 963'ünü onaylamış, 65'ini veto etmiş. 32 kararnamenin 25'ini onaylamış, 7'sini iade etmiş. atamalara ilişkin 194 bakanlar kurulu kararının 169'unu onaylamış, 22'sini iade etmiş, 3'ünü hükümet geri almış.

ne diyeyim allah sağlık versin, cumhurbaşkanı iken bile anayasa başkanıymış gibi davranan bir zatı muhteremdi kendileri.

devamını okuyayım »
07.11.2017 17:40