sacmalog

  • 1178
  • 28
  • 4
  • 0
  • 5 gün önce

spartacus vengeance

"hahaha ne güzel ölüyolar hohoho ne güzel geberiyolar" diye eğlenen bürokratlara, memelerini açıp bağıran halka "al sana arena" diye ateşler içinde herkese arenayı bir kez tattırmış, kölelik tarihinde çığır açan o sahneyi getirmiştir beşinci bölümü ile.

kalp atışlarım hızlandı. uzunca bir süre öyle kaldı. blood and sanddeki efsane finali aratmayacak bölümü ile hem ruhu hem seyir keyfini şiddetlendirdi.

"ilk sezon daha güseldi, bu sezonda endi yok, naevia çok çirkin" diye yaseminname kritikleri yapan geniş izleyici kitlesi belki hikayeyi biraz kavrar bu büyük sahneyle.

spartacus, bir kölenin, köleliğin hikayesi. herkes özgürlükle doğmadı, kimileri köle doğdu tarih boyunca, köle öldü. askerliğin icaben yapıldığı yüzyılda, insanların aşkı için, özgürlüğü için kanını, canını, tüm ruhunu ortaya koyduğu bu insanları bu yüzyılda anlayabilmek için bu kadar güçlü bu serüven. muhteşem oyunculuk, müthiş prodüksiyon, fevkalede efektler değil bu ekmeği yediren, bu onurlu savaş, bu uyanış, bu devrim bu insanlıktan çıkmış insanların oynadığı insancıkların hayatları oynatılan.

devrimci genç gibi oldum ama vallahi durum böyle yahu, kim inanmış gözü mavi diye spartacus olduğuna. tozdan hayat var eden hayatı için her saniye ter döken bir hiç uğruna sevdiğini yitiren ve tüm insanlık için onuru eşitliği savunan kılıcın adı o.

süper kahramanlar bok yemiş. spartacustü ya da kim. gerçekti bu hikaye. nerden nereye.

tek gözle izlemeyin, anlayın da be artık

devamını okuyayım »