sadelisu

  • bal küpü (626)
  • 664
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

taksim karakolunda polisin tecavüz ettiği kadın

şaşırmıyorum.

bilmediğim bir okulun spor salonunda voleybol maçımız var. ben de arabayla yavaş yavaş yolu esnaflara sorarak bulmaya çalışıyorum. arkadan bir ekip arabası, plakayı anons edip kenara çekmemi söyledi. geçtim, yanımda durdular, nereyi aradığımı, ne iş yaptığımı, ne alakası varsa sordular lakayıt bir biçimde. zaten, böyle davranışlarına hiç şaşırmıyorum, aksi örneğini hiç görmedim. az sonra, arkadan sürgülü kapıyı açıp, daha genç olan biri çıktı, hiç sormadan, kapıyı açıp yanıma oturdu. n'oluyor, demeye kalmadan genç memur; ''sen şimdi tarifle bulamazsın, ben de seninle geleyim.'' dedi. ''bakalım, ben istiyor muyum, sormadan aramaya binmeniz doğru mu?'' dedim. ''yolu tarif edicem, bulamazsın belli.'' dedi, sırıtarak bir de. ''yardım istemedim, dahası izin de almadınız.'' diye çıkışınca , dik dik bakıp kapıyı çarparak çıktı. açıkçası, bir tepki bekledim. çünkü, daha öncesinden tecrübem var, üniformalı bir adam asıldığında yüz vermek zorundasınız, yoksa kabalaşıp, çirkinleşip, hakarete başlıyorlar. neyse ki bu kez bir şey olmadı, basıp gittiler.

bu adamlardaki rahatsız edici bu rahatlık nereden geliyor diyecek oluyorum, sonra nerede yaşadığımı, bu kurumun lehine verilmiş beyanatları hatırlayıp susuyorum. şaşırmıyorum. güvenliğimiz bu adamlara bağlı davranış biçimleri, tavırları bu.

bazen yatarken düşünüyorum da, başımıza bir şey gelmeden, eve geri dönebilmemiz şans eseri çoğunlukla. bu ülkede yalnız bırakıldık.

devamını okuyayım »
28.05.2012 16:53