safcocuk

  • azimli
  • anadolu çocuğu (300)
  • 5149
  • 38
  • 6
  • 0
  • evvelsi gün

26 ağustos 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

memleketimiz için hayırlara vesile olmasını dilediğim seçim.

(bkz: at fav'a bekle)

edit:
-----------------------------------------------------------------------------------------

devlet bahçeli'nin önerisini rte'den habersiz yapmadığını düşünenlerdenim. ama yine de hükumet seçim tarihini 1-2 hafta ileri/geri alabilir diye de düşünüyorum. yani 26 ağustos 2018 kesin seçim tarihidir demek için henüz erken. bir kaç güne belli olur. kesin bu tarihte olur farz ederek bi kaç şey yazayım;

ayrıca özelden gelen bir sürü mesaj var, onlara da topluca cevap vermiş olayım.

- devlet bahçeli değilim.
- müneccim değilim, müneccim penisi de yemedim *
- futbolla hiç ilgilenmiyorum, maç tahmininde bulunamam *

- başlığı açalı 2 aya yakın zaman olmuş. nasıl tahmin ettim derseniz; her ne kadar hükumet cephesi erken seçim yok dese de olacağı çok belliydi. bir defa taşerona kadro gibi önemli bir olayı seçime 2 yıl kala yapmazlardı. afrin harekatı akp-mhp koalisyonuna fazlaca puan kazandırdı, bundan nemalanırlardı. ekonomik krizin etkileri yavaştan hissedilmeye başlamıştı, seçim atmosferi ile gündemi kolayca değiştirirlerdi.

yani erken seçim olacağı ortadaydı. tarihi nasıl tahmin ettin derseniz; belki inanmayacaksınız ama bahçeli'nin 26 ağustos malazgirt, alparslan, büyük taarruz diyerek olaya gireceğini de tahmin ettim. keşke yazsaymışım * bir öngörüydü sadece. hala net değil tabi. belki hükumet tarihi değiştirir.

hazır mikrofonu elime almışken bir kaç öngörüde daha bulunayım;

emekli/eski cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan gibi bir şey duyduğunuzu hayal edebilir misiniz? hiç hayal gücünüzü zorlamayın. böyle bir ihtimal yoktur. 16 yıllık iktidarı kimse kimseye öyle kolay bırakmaz. iktidarda uzun süre kalabilmek için çok sevgili ecdadımız osmanlı'nın padişaları öz kardeşlerini boğdurmuş. hatta atatürk bile cephede beraber savaştığı kazım karabekir'in, ismet inönü'nün üstünü çizmiştir. kendilerini saf dışı bırakmıştır. iktidara çıkmak zordur ama indirilmek daha da zordur.

söylenecek çok şey var kısa kesmeye çalışayım. rte bu koltuğu bırakmaz. hevesinizi kırmış olmayım ama rte kaybedeceği seçime girmez. eğer bir seçim yapılıyorsa rte kazanacak demektir. afrin'in üzerine artık münbiç'e mi girerler, kandil'e mi girerler yoksa ege adalarına asker mi çıkarırlar bilemem. ama milliyetçi damardan gidecekleri net.

geçen yıl 16 nisan referandumunda da öngörüde bulunmuştum. (bkz: #66233350) demiştim ki; kürtlerin oyuyla referandumda evet çıkar. aynen de öyle oldu. doğuda bir önceki seçime göre 1 milyon fazla oy aldı.

şimdi yine tekrar edeyim; kürtlerin ve milliyetçilerin oyuyla akp-mhp koalisyonu yüzde 50'yi çok rahat geçer.

ben normalde karar almıştım; bu dönemde siyaset düşünmeyi, siyaset konuşmayı bırakıp müzik, sanat, spor, doğa, gezi falan gibi işlere kafa yoracaktım. ama olmuyor. çünkü herkes siyaset konuşuyor, uzak durmak imkansız.

mikrofonu eline alınca konuşmanın bokunu çıkaran amcalara döndüm. neyse artık ben kaçayım.

devamını okuyayım »
26.02.2018 09:36