sailorbogazici

  • 2783
  • 23
  • 5
  • 0
  • 6 gün önce

ekrem imamoğlu

devlete yön veren ibb başkanıdır.

- atatürk havalimanı geçici korona hastanesi olsun demiştir. bazıları tarafından bir kaç haftaya ancak idrak edilebildiği için yeni olmuştur.

- istanbul için giriş-çıkışlar kısıtlansın, gerekirse sokağa çıkmak kısıtlansın demiştir. yine jeton köşeli olarak haftalar sonra düşmüştür.

- daha 3 gün önce parayla maske satacak devlet, imamoğlu bedava maske dağıttığı için bir anda ne hikmetse maske olayına el atmıştır, satışı yasaklamıştır. 3 gün önce niye ucuza satacağız diye geziyordunuz madem diye sormak gerek.

- sağlık çalışanları için alternatif konaklama yerleri arayışına girmiş ve otellerle görüşmüştür. daha yeni sağlık bakanı sağlık çalışanlarını mağdur etmemek için çözüm arıyoruz diyor. adamın yaptığı şeyi daha yeni aramaya başlamışlar.

- zor durumda kalanlar için erzak/bağış olayına girmiştir. ne hikmetse kendisinden sonra bir anda ibanlar havada uçuşmaya başlamıştır. tabi bu durumun utancı devletten daha uzun süre çıkmaz. biri belediye, diğeri koskoca hazine yöneten devlet. ikisinin yardım isteği aynı değil.

kısacası mansur yavaş veya imamoğlu'nun yönettiği ülkede tedbirler erkenden alınacak ve belki hasta sayısı bu durumda olmayacaktı. hatta muhtemelen daha az insan bu şekilde maddi dertlere düşecekti.

çünkü bu adamlar haftalar önceden kendi güçleri yettiğince önlemler almaya çalıştılar. o sıralar hükümet mışıl mışıl uyuyordu.

çok söze gerek yok her şey ortada. bu ülkeyi kimlerin yönetmemesi, kimlerin de yönetmesi gerektiği apaçık ortada. yorum sizin

edit: peki bu iki adam böyle uğraşırken hükümet ne yapıyordu derseniz, konut faizleri ve patronların refahı için uğraşıyorlardı. halk diye bir kavram, bu 2 güzel adam müdahale etmeseydi muhtemelen hiç olmayacaktı, şimdi süper vadeli kredi filan çıkıyordu hala

şimdi izleyin kolonya veririz diyip gezinenler yakın zamanda dezenfektan olayına girecekler. çünkü ibb yakında bedava dezenfektan dağıtacak. yani imamoğlu sayesinde bu da gelecek bizlere. aksi durumda yalandan kolonya veririz diyip kestirilip atılacaktı olay

edit: entry tutunca troller kuduz köpek gibi başlığa saldırmaya başlamış. saldırın gençler üç kuruş paraya haysiyetini satan insandan bir bok olmaz.

devamını okuyayım »