sakabilmemneyi

  • 3546
  • 4
  • 2
  • 0
  • dün

cemaat yurtları

fakir öğrenciler için bir numaralı yurtlardır. eyvallah.

durumu olmayan ve kalacak yer bulma konusunda sıkıntı çekenler için bir numaradır, ona da eyvallah.

legal yurtlardır, eyvallah.

ama gönlü karartılmış insanlara tek sorum var; bir öğrenci ( gsü de bilgisayar mühendiliği okuyan) bu yurtların müdürleri sırf zaman sıkıntısı yüzünden gitmediği ( kendisi de katılmak istemediğini bildirdi ayrıca) çok bildikleri islamı anlattıkları konferanslar yüzünden okulların açılmasına bir ay kala hem de şehir dışından gelmiş olmasına rağmen neden atılır?

bana bunun cevabını verin, sizin o çok bilmiş laflarınızın arkasına sığınmadan.

fakir öğrencilere yardım ediyorlarmış, yok menfaaat dünyasında yaşıyormuşsunuz falan filan. nereden biliyorsun lan benim ne türden bir iş içinde olduğumu? nereden benim hayatıma dair saçma sapan çıkarımlarda bulunma hakkını elde ediyorsun?

arkadaş! bu yurtlardan birinde kalan kardeşim, konferansa katılmadığı için, yurttan atıldı lan 5-6 arkadaşı ile beraber. hem de üniversite yerleşimlerinin açıklanmasından sonra. kendi adamlarını, kendi tanıdıklarını, torpil ile yurtlarına yerleştirmek için bahane ettikleri sebep; konferansa katılmamak. bu mu lan hayır? bu mu lan çok inandıkları islamiyet'in iyilik yapma merakı?

legalmiş. ulan adana milli eğitim bakanlığının müdürü neden o zaman sinirinden kıpkırmızı kesildi sırf istanbulda olduğundan dolayı birşey yapamayacağı için. istanbul me müdürlüğüne gidildiği zaman hakkınızı savunabilirsiniz tarzında neden bir cümle kurdu?

iyilik yapmayı da sizden öğrenmeyiz, gidin kendi götünüzü kurtarın önce.

devamını okuyayım »