salakana

  • bıçkın (492)
  • 882
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

bir tek annem olsun bana bir şey olmaz

anne olmak için kendimi helak ettiğim bir dönemde, anneler günüyle ilgili her reklamda afişte haberde boğazım düğüm düğüm olurken, şehit cenazelerini izlediğimdde gıdım gözyaşı dolarken "ada ben ayrılmak istiyorum", "bakameyon de mi çocuğa" vb.repliklerinin yarattıgı etkiyi bende 10a katlıyor bu şarkı...daha çok hönkürüyorum ben... hele ki "ellerim büyüdü avuçlarında..." böhü ki böhü.

hele bana bişey oldurmayacak annem ev taşıma arefesinde ve esnasında; sınavlarımın yogun oldugu bi dönemde; temizlikcinin peşinden dolaşıp da kendini helak ederken; "yavrum acıktın, hemen bişeyler yapıyım" deyip koşunca; yorgunluktan kendini koltuga attıgında, başka bi odadan seslenilmesiyle hiç erinmeden kalktıgında; bel fıtıgı varken bel fıtıgım azmasın diye esyaları kendi kaldırdığında; 30 yasıma gelmeme ragmen sanki hala tencerede kalan fazla eti, büyümeme yardımcı olacakmıs gibi tabagıma koyuyorsa valla sırtım yere gelmez.

daha dün sabah hacı şakir kokulu yatagından kalkmıs olmama ragmen, kendi evime girdigimde ondan kalan ufak şeyleri gördükçe acayip hassasiyet gösteriyorum elimde olmadan...gün geçtikçe aldıgı kilolar o gerdana yerleşirken, oraya sıcak sıcak sokulmak varken bu kadar uzakta olmak zor. her anneyle cocugu arasında acayip bir bag vardır ya şimdi ben de beni "anne" yapacak mucizemin yanında oldukça ona birşey olmayacagını bilmesini çok derinlerden dileyerek mırıldanıyorum ve elimde olmadan ağlıyorum... "bi tek annem olsun, bana bişey olmaazz..."

devamını okuyayım »
10.05.2010 15:26