salginli

  • hippi (425)
  • 700
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

ultraslan

22 kasım 2014 galatasaray trabzonspor maçı'nda 2. golün ardından çok değişik hallere bürünen “bağımsız” taraftar oluşumu.

skor 2-0 olduktan sonra çok büyük bir homurdanma başladı tribünlerde. seyirci, zaten wesley sneijder'in prandelli tarafından ancak ilk gol yenildikten sonra oyuna alınmasından dolayı kızgındı. 2. golle birlikte, çoktan stres topuna dönmüş olan seyirci patladı ve “prandelli istifa” sesleri yükseldi tüm tribünlerden, ultraslan grubu da dahildi buna.

sneijder hariç bütün takım, özellikle selçuk yuhalandı. bu ıslık ve yuhalamalara katılmayan, sadece kapalı tribündü. top selçuk inan'ın ayağına geldiğinde onu bir tek kapalı tribün alkışlıyor, diğer tüm tribünler ıslıklıyordu. hatta kapalı tribün selçuk'a tezahürat dahi yaptı.

ancak birkaç dakika sonra çok ilginç şeyler oldu. bütün stadyum “istifa istifa prandelli istifa” diye bağırırken ultraslan liderleri grubu susturdu. az önce ıslıklar yuhlar üreten ultraslan bir anda selçuk inan diye bağırmaya başladı. diğer tribünler ne olduğunu anlamadan bir de üstüne “yuh çeken taraftar siktirsin gitsin” diye tezahürata başladılar. trajikomik değil mi, yuh çektikten üç dakika sonra yuh çekenlere siktir çekiyorlar.

şeref tribününden telefon mu geldi acaba kendilerine?

tüm protestolar sırasında en omurgalı duruşu kapalı tribün gösterdi. onlar selçuk inan konusunda netti. en baştan tepkiye karşı durdular ve selçuk'u alkışladılar. o tribünün insanlarındaki omurga ultraslan'da yok maalesef.

(stadyumda maç izleyen bir dostumun yazısı.)

devamını okuyayım »