salihknk

  • 92
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ekşi itiraf

sene 1997, 6 yaşındayım. babamın küçük çaplı bir fotokopi makinası servisi vardı.

fotokopi makinası o dönem transformers gibi geliyordu bana. kapağını açıyorsun, kağıdı koyuyosun, yeşil düğmeye basıyorsun... beyaz ışıklar, bir takım mekanik sesler...

birgün yaşıtım olan gökhan ile birlikte bir müşteri makinasını gözüme kestirdim. kapağını açtım, elimi koydum ve yeşil düğmeye bastım. sağ elimin fotokopisini çektim. gökhan'a oldukça ilginç geldi tabii. şaşırdı çocuk.

sonra kafamı sağ profilden makineye yerleştirdim. yeşil düğmeye bas dedim gökhan'a. sol taraftan çekmek için yeniden kafamı koyup kapağı kapatırken yanlışlıkla elimle bir takım tuşlara bastım. kopya sayısını 88'e ayarlamışım bu esnada. ardından gökhan'a tekrar yeşil tuşa basması komutunu verdim.

1. çıktı geldikten sonra kafamı çıkardım. ancak makine durmuyordu. aheste aheste sol profilden kafamın fotokopilerini basıyordu.

birkaç dakika geçti aradan. makinenin sahibi, babam ve gökhan'ın babası girdi içeri. adam "makinenin testlerini yapıyosunuz galiba" dedi gülerek. ben de suçu gökhan'a attım direkt. o da babasından fırça yemişti durduk yere.

az önce facebook'dan eklemiş gökhan. kabül ettim. fotokopi makinesi fotoğrafı atasım var direkt.

devamını okuyayım »
24.04.2016 21:25