sallyciguly

  • mülayim ama sempatik (546)
  • 708
  • 15
  • 3
  • 1
  • bugün

sözlük kadınlarının ben kadınım diye bağırması

"ekşisözlük'te akıllı ve zeki(!) kadın yazarların bas bas bağırarak, ben kadınım demesi aptalcadır.
zeki ve akıllı bir kadın bunu asla yapmaz.
çünkü birkaç dakika sonra onlarca mesaj alacağını mı taciz edileceğini bilir. "

şöyle bir şey okudum arkadaşlar üzgünüm ama mini etek giyersen taciz edilirsin gibi bir başlık bu. biz kadın olduğumuzu siz bize mesaj yazın diye belirtmiyoruz ya da biz kadınız demiyoruz. kadın bakış açısıyla yazdığımız için doğal olarak kadın olduğumuz belli oluyor. gidip de tarih, siyaset vs konularında yazdığımız girdilerde kadın olduğumuzu özellikle belirtmiyoruz ki belirtebiliriz de size ne? bir de zeki kadın demiş, zeki kadın erkek gibi davranmak zorunda kalan, cinsiyetini gizleyen kadın mıdır siz mesaj atmayın diye?

ayrıca kadına dair, kadınların tecrübeleriyle alakalı konular bile sizin tekelinizde. regli olmaktan bahsediyor başlık erkekler tampon kullanmanın avrupailiğini, ped kullanan kadının kezoluğunu erkek olduklarını belli ederek yazıyorlar. sezeryanla doğuran kadının analığını sorgulamaya bile başlamışsınız artık. ya arkadaşlar biz sizin penis boylarınızla alakalı, cinsel performanslarınızla alakalı her türlü başlığı burda görüyoruz. artık erkek olduğunuzu bas bas bağırmanızı geçtik nelerinizi öğrendik burada. sadece dikkat çekmeye çalışan kadınlara yönelik açılmış bir başlık denilmiş de ben anlamadım neden sadece kadınlar eleştirilmiş? erkekler de aynısını yapıyor? biraz da bu açıdan bakarsanız canım kardeşlerim, feministler başlamış yine diye söylenmezsiniz. o zaman böyle başlıkların hedefine insanı koyun genellemeler yaparken. erkeklerin her türlü başlığını es geçip ki, eleştirilen konuları okuyunca bana bir kal geldi? "erkekler ben erkeğim, pipim şu kadar kocaman, şu kadar kadın siktim diye bas bas bağırmıyor? ahahahah kahkaha attım. entry girmeyi bıraktınız bir de bunları mesajla filan da iletiyorsunuz. şaka mısınız? yani diyorum ki, siz genellemelerinizi bir süzgeçten geçirip yazın, bir iki tarafa da bakın, sonra fiministlir di himin itliyir yiiiaa" diye başka kadına yönelik eleştiri de bulunmayın.

kusura bakmayın ben kadınım, bunu da gizlemekte bir zarar görmüyorum, kadın olduğum için kadın bakış açısıyla, kendi yaşadıklarımla yazıyorum. siz mesaj atasınız, kociş arayım diye de kadın olmadım. kadınım. bu kadar basitm. kadınım diye bağırdım noldu sana var mı biz yararı ya da zararı güzel kardeşim. biz sokakta da, sözlükte de, evde de kadınız bu kadar basit. neden saklanalım? ya da neden kadın olduğumuzu belli etmemeye çalışalım. anlayamıyorum gerçekten.

devamını okuyayım »
10.06.2017 16:50