sallyciguly

  • prezentabl (594)
  • 545
  • 42
  • 12
  • 1
  • bugün

tutya yılmaz

herkes eleştirmen olmuş, herkes bilirkişi. senin hangi dalı, türü olursa olsun bir cimnastik kültürün yok, oraya tek başına yeteneğiyle, bireysel başarısıyla gelmiş sporcuları eyyorluyon?

senin futbolcun ki yine bir futbol altyapın, kültürünün olduğunu düşünmüyorum, delice para kazanıp milli maça çıksın da bi de keyfi yerinde olsun diye prim üzerine prim alırken bu kız, istanbul'da çalışma yeri bulamayıp, kendi imkanlarıyla bolu'ya antremana giderek hazırlanmış. kolay mı o emek, para, zahmet, yol, zaman? en sonunda zorla altunizadede bir voleybol salonu cimnastik salonuna çevirilerek çalışmış.

senin nba de oynamış erkek (erkek diyorum üzerine basarak, bak kızlar orada yarışıyor), basketbolcun milli takım ile bir dereceye girdi diye, başbakandan 1.5 milyon dolar para dilenirken teşvik olsun diye bu kız senin benim gibi hiç acındırmıyo kendini her şey iyiydi, tüm imkanlarım var diye konuşuyor. imkanlar sağlandı da ne zaman sağlandı acaba? olimpiyatlara katılacağı öğrenilince sağlanmıştır o da. bilemeyeceğim şimdi o konuda atmayayım. her neyse bu çocuklar kendi yetenekleri ve kişisel başarıları sayesinde bu tip organizasyonlara gitmeyi başarmış 2-3 kişiden biri. binlerce çocuk arasından seçilmiş de oraya gitmiş bir kültürün parçası da değiller. size çok bile afedersin.

ya geçenlerde, ayşe begüm odabaşıaerobik cimnastik dünya şampiyonasında altın madalya kazandı senin bir hafta sonra haberin oldu. spor bakanı, senden de sonra sosyal medyada adı duyulmaya başlayınca haberdar olup kızı tebrik etmek için aradı. siz neyden bahsediyorsunuz acaba?

devamını okuyayım »
11.08.2016 23:36