sallyciguly

  • mangal yürekli rişar (526)
  • 771
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

yolda sigara içen kızın boynunda sigara söndürmek

sigara söndürdüğüne göre ve karşı yönden geldiğine göre yolda sigara içen adamın, yolda sigara içen kadınları yolda sigara içtikleri için taciz etmesidir. "ama bir baayaana hiç yakışmıyor" zihniyetinin ileri gitmiş halidir.

erkeğe her şeyi yakıştıran ama kadına gelince ayıp, namus, ahlak kavramlarını çok kolay kullanan ülkede çok da şaşırmadığımdır. ama şu örnekle yola çıkayım, süper medeni, okumuş, yazmış, gezmiş bir erkek arkadaşım isveç'te yere tüküren bir kadın görür ve şok geçirir ve seslice söylenip tepki verir. sonra isveçliler kendisini cinsiyetçi olmakla suçlar. arkadaşım da ne alaka ya deyince şöyle derler, yola tüküren bir erkek olsaydı hiç şaşırmaz bu kadar büyütmezdin. yola tüküren bir kadın olduğu için şaşırdın. yola tükürmek kadın da erkek de yapsa kötü ve ayıplanacak bir davranıştır. sonra arkadaşım şöyle dedi "gerçekten erkek tükürseydi en fazla yargılayan gözlerle bakar geçerdim, ben gerçekten de kadın tükürdüğü için o kadar şaşırıp, tepki verdim. o an gerçekten cinsiyetçi olduğumuzu ve bunun iliklerimize kadar işlediğini farkettim." yani yolda sigara içmek ayıp demiyorum başkasını duman vs ile rahatsız etmedikten sonra ama hadi diyelim yolda sigara içmek çok kötü ve toplumun ahlakını bozan bir davranışsa, kendisinin hem de o an yapıyor olduğu bir davranışla başkasına toplumun ahlakını ve düzenini bozmakla suçlamak nedir? tek bir doğru var ise hepimize doğru ya da yanlıştır. hepimizde olan sbir hastalık ve sözlükte de bir kadının küfür etmesi, sigara içmesi, araba kullanması gibi başlıklardan da gördüğümüz gibi hala sene olmuş 2017 farklı kategorilerde değerlendiriliyor.

muratpaşa ilçesi de bir dönem okuduğumda kadın cinayetlerinin çok yaşandığı bir ilçe olarak hep aklımda kalmıştır. (2012 yılı yanlış hatırlamıyorsam) yani antalya gibi şehir demeyin.

devamını okuyayım »