salomonisch

  • delikanlı (434)
  • 823
  • 2
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

sözlük formatı

sözlüğün sözlük gibi kullanılmasını sağlayan, kuralların genel ismi.
yalnız ne var ki bu amacın artık yerinde yeller esiyor. eskiler güzeldi. gerçekten fikir beyanları bile taktir edilesiydi. tabi burada orta yaşlarda olanlar ve henüz ergenliğe yeni girmiş olanların birlikte buluştuğu bir nokta.
şimdi 35 yaşında biri, yanına 18 yaşında biri gelip devleti meseleleri tartışır mı acaba? "siktir oradan velet" der abimiz ve muhabbet orada kapanır. ne var ki burada öyle bir durum yok, kimse kimin ne olduğunu bilmiyor, anlamıyor. durum olmadığı için de, kuralları okumasını bilmeyen yeni yenice ve deli deli olan arkadaşlarımız sözlüğün -über argo terimiyle-; 'anasının amına koymak' ve 'eşşeğin amına su kaçırmak' görevlerini başarıyla yerine getiriyorlar.
nerede acaba bu modlar, hacılar, karalar, predler? ya arkadaşlar ortalığı bok götürüyor, bok. insanda heves kalmıyor. ekseriyetle bir kaç cümle yazacaksın, bir bakıyorsun ki ortalık inci sözlük, avare sözlük formatına dönmüş. aynen kardeşler, ölü taklidi yapınlar, anana sor delikanlı'yı bile gördük. sözlük lan burası, forum değil. forum istiyorsanız forum açın kendinize orada takılın.
sözün özü, yönetilerin ne kadar çok kullanıcı o kadar çok reklam anlayışından kurtulması lazım en acil biçimde. yetişemiyorlarsa şayet, sözlükte işi olmayan bir sürü kişi var, seve seve verilecek görevi kabul ederler. yoksa bir kullanıcıyı troll yapmışsın, yazdıklarını göremiyorsun falan bunlar hikaye. hoş değil. tadı hakikatten kaçtı. zaten sürekli olan ve daha büyük suser kayıpları yaşanabilir, sözlüğün de bir forsu kalmaz.

devamını okuyayım »
03.09.2014 13:36