salvadordali

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (548)
  • 3543
  • 8
  • 2
  • 0
  • dün

ales'e ilk kez gireceklere tavsiyeler

- eğer sayısalcıysanız öss zamanı köpek gibi kesir, üslü sayı, mantık sorusu fln çözmüşsündür. o yüzden geçmiş sınav sorularına bakınca "bu ne la çözerim ben bunu kolay olm zuhaha yüksek lisans için bunu mu soruylar way amk" deme, silkin önce kendine gel biraz bak sorulara. hatta otur bi test çöz. zaman yetişmedi löpçük gibi kaldın dimi. eeee neticede sen böyle 1/9 + 1/9 üssü 2 gibi denyo soruları çözmeyeli ortalama 3 yıl oldu. bisiklete binmek gibidir çözdükçe açılırsın.

- sayılsalcıysan mat1 mat2 sözel 1 çözcen. sözel 2 ye kasıp sınavda mallık yapma. sonra yetişmedi dersin. sözelciysen de sözel1 sözel2 mat1 çözcen. sen de mat2 ye kasma. zaten kafa olur o zamana kadar 1500. ka-fa 1500. öhm.

- eğer bu ilk sınavınsa zaman yetişmicek küçük üniversiteli. hiç panik yapma. nice koç yiğitler zaman yetiştiremeyip telef oldu. heyecan yok. dediğim gibi bu hasarı en aza indirmek için soru çöz. kolay falan deme. bunların taktikleri vardı, git bi yerden öss kitabı fln bul onlara bak. sana 43*99 un bir başka çözme şekli ne diye sorarsa şıkları 43*99u bulursun eyvallah ama sonra şıkları da tek tek çözmeye kalkarsın. işte zaman ordan kaybedersin. sana bu soruları sorduklarında "la bu çocuk yüksek lisansa başlicak ama dur bakalım bu kesir çözmeyi bilio mu" diye sokmuyolar seni sınava. bakalım pratik misin? (yani ben öyle düşünerek kendimi avutuyorum yoksa fuck the system!!)

-sınava küpe yüzük saat ot bok götürülmiceni bu entry'den öğrendiysen hiç sınava girme. git iddaa bayi aç. orda daha parlak bir gelecek seni bekliyor. ama su götürebilirsin. şişeyle.

- sınav için çıktı alman gerek kapına kadar gelmiyor o giriş kağıdı. çıktıyı siyah beyaz alsan da olur. renkli çıktı için internet cafe fln arama.

- sınava girip çıktıktan sonra sisteme isyan et. ben de farkındayım üniversiteden mezun olmak üzere olan bi adama "salih'in 5 kalemi var bunları götüne sokarsa zevk alır mı" gibi soruların sorulmasının saçma olduğunu.

to be continued.....

edit: 2. bölüm (bkz: #28098243)

devamını okuyayım »
09.04.2012 22:32