samanliktaki zuhtu

  • 3437
  • 7
  • 1
  • 0
  • dün

elon musk

yanlış ve alakasız ithamlarla eleştiriliyor. düzgün bir eleştiri yapın da ufuk açın. salak salak yazarsanız ciddiye alınmak bir yana, salaklığınızı ifşa etmiş olursunuz.

paypal'daki hissesi küçümsenmiş %11 diye. şirket ebay'e satıldığında %11.7 ile en büyük hissedar musk. şirkette çok önemsiz biri olduğun için öyle olmuş. :)

spacex, rusya'dan alınan ikinci el parçalarla kurulmuş... eleştirinin gerzekliğine bakın. birincisi bu konuda bir kaynak yok. buyur ver varsa. ikincisi, bu doğruysa bile eleştiri değil övgü olur ancak. rusya'nın görece eski teknolojisi ile, lockheed filan gibi firmaların yapamadığını yapmış olur adam. ne salaksınız ya...

tesla'nın silikon vadisinde adı duyulunca katılmış. :) buyrun:

1- adam tesla'ya katılmadan önceleri partide tanıştığı kadınlara bile "elektirikli araçlar hakkında hiç düşünüyor musun?" diye sorular soracak kadar konuyla ilgili ve "nerd" tabiri caizse. ayrıca tesla'ya katılmadan önce zengin ve ünlü zaten. tesla'ya hayalini gerçekleştirmek için katılıyor. servetini gömüyor hatta.

2- şirketin yöneticisi martin eberhard yani musk'ın yatırım yaptığı adam hem ürün çıkaramamış hem de şirketi finansal olarak batma noktasına getirmiş. gerizekalı öyle bir yazmış ki, sanki musk servetini yatırdığı adam çok başarılı olduğu için kovdurmuş gibi anlaşılıyor.

http://www.forbes.com/…f-tesla-motors/#53c0578e44d3

boston dynamics'i alırsa mühendislerin canını çıkarana kadar çalıştırır. çünkü günümüz abd'sinde hala kölelik var ve musk şirketi satın alırsa köleleri de satın almış olur. kendisi cani bir patron olduğu içinde hepsini kırbaçlayarak öldürür...

yemin ediyorum "salak" demek sizin için övgü. musk şirketinde çok çalışıldığını her ortamda dile getiriyor. dünyayı değiştirme arzusu olan tutkulu insanlar şirketine katılıyor. başka yerde çalışma şansı olmayan köleler değil. kaldı ki apple bile tesla'dan çalışan çalmaya çalışıyor ve başarısız oluyor. adamlar daha az para alıp, daha çok çalışmasına rağmen şirketten ayrılmak istemiyor. senin gibi bir çomar olmadıkları aklına gelmiyor de mi?

payscale'in çok yakınlarda teknoloji çalışanlarına yaptığı ankette "high job meaning" kategorisinde en üstteki iki şirket: tesla ve spacex. aynı şekilde "high job stress" kategorisinde de öyle. çünkü böyle devasa sektörleri alt-üst ettiğiniz bir işin güle oynaya ve haftada 35 saat çalışarak olacağını ancak gerizekalılar düşünür.

http://www.payscale.com/…op-tech-companies-compared

son paragraf en güzeli. silerse filan diye alıyorum ekran görüntüsünü ki bir daha salakça yazmasın.

hızlıresim veya imgur

"demek istediğim şirket yönetmeyi çok iyi bilmiyor." ahahaha
sonra da toplamaya çalışmış akılsız olduğunu ima etmiyorum filan diye. çomarizm her yerde amına koyuyum.

devamını okuyayım »