samed5

  • azimli
  • kofti anarşist (198)
  • 1849
  • 21
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

ilişkilerden edinilen tecrübe

1. bir ilişkide en önemli şey "iletişimdir" ve bu yüzden de "muhabbet uyumu ve aynı frekanstan" konuşmak çok önemlidir. ilişki demek %95 oranında konuşmak demektir. beraber gezerken, yemek yerken, sevişirken vs her zaman konuşuyorsunuz.

bu açıdan iletişim uyumsuzluğu varsa veya frekanslar tutmuyorsa o ilişkinin tüm çabalara rağmen yürümesi mümkün değil. sürekli bir yanlış anlaşılmadan dolayı kavga çıkması olası ve ilişki bir süre sonra çok yorucu hale gelecektir. sizi tam anlamıyla anlamayan birisiyle zaman kaybetmeyin çünkü her şey daha kötüye gidecektir.

2. " hayat tarzı uyumu". hayat tarzlarınız ve yaşama şeklinizin birbirine uyması çok önemli. mesela alkol içmeyen bir kızla ben şarap içerek hoş sohbetler edemem veya gezmeyi sevmeyen birisiyle güzel bir tatile çıkamam. o yüzden yaşam tarzınızın uyuşması çok önemli. bir ilişkide beraber yapılacak yüzlerce güzel şey var ve ne kadar çok aktivite yaparsanız ilişki o kadar güçlü olur. sağlıklı bir ilişkinin temeli de beraber yapılan " pozitif aktivitelerle" alakalıdır. mesela beraber yurt dışını gezdiğiniz ve çok özel aktiviteler yaptığınız birisini unutamazsınız çünkü hayat tarzınız çok uyumludur.

özellikle okul-iş yaşamının dışında sevgilinizle yaptığınız aktiviteler çok değerlidir sizi hayatın stresinden uzaklaştırmakta çok önemlidir. böylece hem mutlu olursunuz hem hayattan keyif alırsınız hem de yaşadığınız şehir sizin için güzelleşir. gülüşü güzel bir sevgiliyle uyumlu hayat size yaşam enerjisi kazandıracaktır.

3. "ten uyumu". ten uyumunun olmadığı birisiyle muhabbet uyumu ve hayat tarzı uyumunu yakasanızda arada hep bir "soğuk duvar" kalacaktır. asla tam anlamıyla bir kişi gibi hissedemeyeceksinizdir ve samimiyette ki eksiklikler hissedilecektir. ten uyumunun olmaması aynı zamanda arzu eksikliğine yol açacak ilişkinin sıradanlaşmasına sebep olabilecektir. o yüzden ten uyumunun ciddi seviyede yakalanması çok önemli ilişkinin uzun süreli olmasını sağlayan bir faktör.

ten uyumsuzluğu yüzünden çoğu ilişki bitmekte ve pek çok evlilikte ki sorunlar aslında yatak odasında mutlu olamayan iki kişinin gerginliğinden ortaya çıkmaktadır. ten uyumu olmazsa olmazlarımızdan bir diğeridir.

4. saygı-sevgi ve arzu eksikliği.

bana göre bu üçünden birisi eksikse o ilişki bitmelidir.

saygı; ilişki de ki en önemli şeylerden birisi saygıdır. karşılıklı saygı ilişkinin devamı ve kalitesini belirler. saygı çoğu zaman sevgiden bile önemlidir çünkü sevgi azalıp artabilir ama saygı asla azalmamalı. ilişkide olduğunuz insan size saygısızca davranışlarda bulunuyorsa o kişiyi bırakın çünkü saygısızlık tolere edilmemelidir. saygı problemleri ciddi sorunlardır ve ilişkiyi bitirir.

sevgi; size sevgi dolu bakışlar ve şefkatli dokunuşlarla yaklaşmayan birisi sizi sevmiyordur. sevgiyi bana göre en iyi belli eden iki şey budur. birisinin sizi gerçekten sevip sevmediğini bu ikisinden anlarsınız. gözlerine baktığınızda umutla parlamalı ve size karşı sevgisi anlaşılmalı. ne zaman ki o gözler soğuk ve boş bakmaya başladı o zaman elveda demenizin zamanı gelmiştir. sizi sevmeyen bir insana veda etmek mantıklı bir harekettir alışkanlıktan ilişki devam ettirmeyin.

sevgi artıp-azalabilir ama asla yok olmamalıdır. iki tarafta sevgiyi arttırmaya çalışmalıdır ve ilişkiyi dış etkenlere karşı korumalıdır. ilişkinin temellerini pozitif şeyler üzerine kurmalıdır.

arzu; sizi gerçekten arzulamayan ve size tutkuyla yaklaşmayan birisiyle ilişkide olmak sorunludur. cinsel hayatınız monotonlaşır veya aldatılırsınız. iki tarafta arzuyu canlı tutmalıdır bu yüzden kendinize iyi bakın, diyet yapın, spor yapın ve ilişkideyim zaten diye kendinizi salmayın. insan arzusu belli şartlara bağlıdır ve bu şartları koruyun ki arzu ölmesin. tutkulu öpüşmeler, dokunuşlar ve sevişmeler son bulmasın. bunun iyi yollarından birisi ise romantik aktiviteleri sık yapmak ve ön sevişmeyi uzun tutmaktır.

bunlar edindiğim tecrübelerdir umarım size de yardımcı olur :)

devamını okuyayım »