sana bir sey sorabilir miyim

  • 2355
  • 25
  • 4
  • 0
  • dün

merve kavakçı'nın şeyh kıbrısi ile fotoğrafı

--- spoiler ---

ekleme: şeyh kıbrısi'nin 2014 yılında vefat etmiş olması ve fotoğrafın eski olduğu zaten aşikardır, sanki küthüphanelerde günlerce sabahlayıp bir bilgi bulmuş havalarına girmeyin. komik duruma düşüyorsunuz.

bu ülkeyi temsil etmek istiyorsan, kimsenin dizinin dibinde oturmuş olamazsın, kimseden icazet alma ihtiyacı duymuş olamazsın.net

--- spoiler ---

büyük elçilerimizden merve kavakçının şeyh kıbrısi'den icazet alırken çekilmiş fotoğrafı mustafa kemal atatürk'ün bir kaç sözünü akıla getirmiştir.

fotoğraf

ekleme: haber

- "bir takım şeyhlerin, dedelerin, seyyitlerin, çelebilerin, babaların, emirlerin arkasından sürüklenen ve falcılara, büyücülere, üfürükçülere, muskacılara talih ve hayatlarını emanet eden insanlardan mürekkep bir kütleye, medeni bir millet nazariyle bakılabilir mi?"

- "türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

"tekkeler de behemahal kapatılmalıdır. türkiye cumhuriyeti her şubede irşatlarda bulunacak kudreti haizdir. hiçbirimiz tekkelerin irşadına muhtaç değiliz. biz medeniyet, ilim ve fenden kuvvet alıyoruz. başka bir şey tanımıyoruz."

din ve inanç çok güçlü değer ve duyguları ihtiva etmektedir. allah'a imanda araya insan koyanlara benim saygım yok. kendileri bu insanlar tarafından kandırılıyor ve manipüle ediliyorlar. yaşadık, böyle giderse yaşamaya da devam edeceğiz. şeyh kıbrisi, iyi bir insan olabilir, dinci değil dindar olabilir konu kendisi değil, kendisi gibi olan veya olmayan insanlardan medet uman akılsızlardır.
böyle insanların beni temsil etmesine dayanamıyorum.

--- spoiler ---

ekleme: beklediğim üzere "siz din düşmanısınız" etikiti de gelmiş bulunmakta. fetö'ye laf ettiğimizde de sanki dine laf etmişiz gibi tepki alıyorduk. burada problem, şu hoca, bu hoca değildir. şu hocaya bu hocaya icaz edenlerdir. onlar ki demokrasi nöbetlerinin nedenleridir.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
28.07.2017 14:11