sanat tarihi okudukta ne oldu

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (534)
  • 3125
  • 107
  • 19
  • 1
  • bugün

ekşi itiraf

evliliğin mutsuz olanı hiç çekilmiyor.
aylar oldu ayni evin içinde asgari müşterek dahilinde konusuyoruz. saygı dediğimiz şeyi çoktan tükettik. en ufak konuşma teşebbüsümüz kavga ile bitiyor. aramızda asla sulh ile bitmeyecek bir soğuk savaş var. evi ortak alanlarda kullanmak zulüm haline gelmeye başladı. o tv izlerken ben müzik dinler oldum. oğluma resmen bizimkiler dizisinde sabri beyle ayla hanimin kedisi muamelesi yapar olduk. oğlum babana söyle, oğlum annene söyle durumuna geldik. çocukla ilgili bir durum olduğunda ben karar verip babasına bildirimde bulunur hale geldim. ayni yatakta zaten yıllardır yatmiyoruz.
o tv karışısında uyuruken ben nette takılıyorum. haftasonlari izin yaptığında günler bitmiyor. yüksek gerilim hattında yürümek daha az tehkikeli olurdu.
sorsanız aynı şeyi benim için anlatır. zaten hiçbir zaman harika bir eş olduğumu iddia etmedim.
peki bu sürece gelirken neler oldu?
sesler ilk yükselmeye başladığında sorunları halının altına süpürdük.
senin ailen benim ailem tantanasi yaptık.
çocuk dogunca ben annelik ve babalık misyonunu yuklendim çünkü o bir türlü baba olduğunu idrak edemedi. ben bunu yaptıkça hayatına devam etti. sonra biz oğlumla aile olduk ve o dışarda kaldı.
devamli hayattan şikayet etti, o hayattan kendiyle beni de soğuttu.
özgürlük alanlarimi kisitlamak istedi. film izlemeyemez, kitap okuyamaz, sosyallesemez oldum. bu konularda her teşebbüsüm ustaca savusturuldu ya da kavga çıkartılarak hevesim kırıldı.
hep üç kişilik düşünmek ve sorumluluk almak zorunda kaldım.

ve bitti.. ama fiilen. kağıt üzerinde yedi sene bitti.
benim ömrüm bitiyor. ya o ne olacak?
aldığım nefes zulüm oldu.
usandım.
sıkıldım.
ömrümde ilk defa birini asla affedemeyecegimi düşünüyorum.
buraya kadar okuduysaniz niye bosanmiyorsun diyebilirsiniz.
ışsizim. o da kismen işsiz. prodüksiyonlarda proje bazlı çalışıyor. benim tüm aramalarim ve başvurularım sonuçsuz. ben işsizken o da ev falan tutup gidemiyor. çocuk var, kredi var. ne o devamlı bir iş bulup gidebiliyor ne ben kapıyı vurup gidebiliyorum. birbirimizi öldürmeden bitsin diye bekliyorum.
uçurumun kenarindayim. bir ayağım boşlukta.

devamını okuyayım »
12.08.2016 00:08