sanfransiskolu mufettis

  • 1934
  • 92
  • 7
  • 1
  • bugün

kore demokratik halk cumhuriyeti

kapitalizmin kalesi abd'de başkan trump'a sabah akşam sövüyorum. sövmekle kalmayıp facebook'ta da yerin dibine sokuyorum. isteyen istediği gibi komünizm, nazizm, cihat, scientology, şeytana tapma vs., ne kadar marjinal inanç sistemi varsa yasalara uymak koşuluyla propagandasını yapıp, o marjinal sistemi etkin kılmak için çalışabiliyor. isteyen amerikan milletine, bayrağına, sistemine, anayasasına ve başkanına hakaret edebiliyor. aynı şekilde, isteyen bu ülkenin en yaygın dinini, o dinin peygamberini, kitabını ve öğretisini istediği şekilde aşağılayabiliyor.

bu kore "demokratik" cumhuriyeti'nde ise evinde güney kore radyo kanalı dinlerken yakalanman hayatının geri kalanını taş kırarak geçirmene, ailenin tüm fertlerinin de hayat boyu kara listede takip altında yaşanmalarına yol açıyor. devlet seni o kadar düşünüyor ki ne düşündüğünden ne giyeceğine kadar hakkındaki bütün kararları kendisi veriyor. bu komünist ülkenin vatandaşı olarak ne karnın doyuyor, ne evin ısınıyor. doğup büyüdüğün şehri terk etmen yasak, teknolojiye, bilgiye erişimin sıfır, yüce önder'in dünyanın en iyi satranç, tenis, vs oyuncusu olduğuna inanıyorsun. türkiye denen başka bir geri kalmış ülkeden birkaç gerzek çıkıp senin durumunu kapitalist sistem altında yaşayan insanların durumuna tercih ettiklerini söylüyorlar.

evet, lobotomi geçirmiş olmayı kendi bilincine sahip olmaya tercih ediyorsan, okyanusta yüzüp av olma riskini almaktansa üç litrelik, kirden önünü göremediğin bir akvaryumda doğup, açlıktan ölmeyecek kadar yemle idare edip, sahibine tapan balık olmayı kabul ediyorsan bu ülke senin için biçilmiş kaftan.

devamını okuyayım »