sanikmagdur

  • 271
  • 12
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

kaçan kurbanları toplayıp yeşil çayırlara salmak

yarın kapalı kasa bi kamyonet bulup istanbul'un ara sokaklarında dolaşıcam. gördüğüm ilk kaçan kurbanlığın önünde ani bi fren yapıp " atla " diyicem ve onu alıp götürüp çatalca taraflarında geniş çayırlara salıcam. doğal seçilimse doğal seçilim kardeşim. kesileceğini anlamış bir hayvan kurtarılmayı hak ediyordur. üstüne bir de depar atmış, ipten kurtulmuş, o kadar yolu koşmuş hayvan, insanların kurnaz tuzaklarına düşüp ölmeyi hak etmiyor bence. sinsi sinsi arkadan yaklaşıp boynuna ip takmalar filan... yakışır mı delikanlı yaşam formuna?

hazır yeri gelmişken size bi fıkra anlatayım;

iki koyun çayırda otlarken birisi aniden kafasını kaldırmış ve diğerine bakıp konuşmaya başlamış; meeee meee meeeeeeee me... yani demiş ki " hey, bu insanlar var ya, bizi yakalayıp boğazımızı kesecekler, sonra derimizi yüzecekler, sonra satırla parçalayacaklar, sonra ince ince doğrayıp ateşin üstünde pişirecekler ve sonra da bizi yiyecekler. " diğer koyun ağzındaki otu çiğneyip yutkunmuş ve " mehehehheee " demiş. anlamı " nerden buluyorsun bu komplo teorilerini " imiş.

yani kurbana, et yemeye, şuna buna karşı değilim ama kaçan kubanların kurtarılması gerektiğini savunuyorum. onlar artık kendi kaderini çizebilme hakkına sahiptir.

bütün sevgili kurbanlıklara duman'ın şu şarkısını ve özellikle klibini armağan ediyor, hepinize hayırlı kavurmalar diliyorum.

koşar gibi ölüme atlarım
ezip geçer yine de kalkarım
yetmez gücün bir bana yetmez
sözün geçmez gücün yetmez...!

devamını okuyayım »
31.08.2017 12:16